اکسپرس انتری کانادا برای زوج ها

canada flag and immigration to Canada

اکسپرس انتری کانادا برای زوج ها / سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس انتری برای زوج ها

آنچه زوج های داوطلب مهاجرت باید در مورد سیستم اکسپرس انتری کانادا بدانند.

اگر از طریق سیستم اکسپرس انتری با همسرتان درخواست مهاجرت می کنید ، امتیازدهی به شما با متقاضیان مجرد متفاوت خواهد بود.

سه برنامه پیشروی مهاجرتی اقتصادی فدرال شامل برنامه کارکنان ماهر فدرال (FSWP)، برنامه مشاغل مهارتی فدرال (FSTP) و کلاس تجربه کانادایی (CEC) می باشند. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC از ابزاری به نام اکسپرس انتری برای مدیریت درخواست های این برنامه ها استفاده می کند.

اکسپرس انتری از یک ابزار رتبه بندی مبتنی بر امتیاز به نام سیستم جامع رتبه بندی (CRS) استفاده می کند. CRS داوطلبان را بر اساس فاکتورهای مختلف ارزیابی می کند که این فاکتور ها از نظر اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا نشان دهنده توانایی های داوطلبان برای موفقیت در کانادا است. این فاکتورها شامل عواملی مانند تحصیلات ، توانایی زبان و تجربه کار کانادایی در بین سایر موارد می باشد.

همه ی داوطلبان خواه مجرد یا متاهل، می توانند از سیستم CRS استفاده کنند. با این حال ، نحوه امتیازدهی آنها بسته به وضعیت تاهل یا تجرد آنها تغییر می کند. شخص متاهل امتیاز پایه کمتری نسبت به فرد مجرد کسب می نماید، اما داوطلبان متاهل می توانند از همسر خود امتیاز کسب کند.

از منظر CRS شخصی متاهل محسوب می گردد که به صورت رسمی با شخص دیگری ازدواج کرده باشد یا به صورت عرفی با شخصی در ارتباط باشد، بدین معنی که آنها با شخص ثابتی برای حداقل یکسال در ارتباط بوده و زندگی کرده اند.

هر درخواست در اکسپرس انتری شامل یک متقاضی اصلی می شود. متقاضی اصلی عنصر کلیدی برای مهاجرت و ارائه درخواست محسوب می گردد. متقاضی اصلی توسط CRS ارزیابی می شود و به او امتیاز تعلق می گیرد. با این حال ،متقاضی اصلی می تواند همراه با همسر و فرزندان وابسته باشد.

هنگامی که به عنوان زوج درخواست می دهید، فقط یکی از طرفین می تواند متقاضی اصلی باشد. زوجین می توانند انتخاب کنند که کدام یک از آن ها متقاضی اصلی باشد به شرطی که حداقل یکی از آن ها شرایط مورد نیاز برای ورود به برنامه اکسپرس انتری را داشته باشند. این قانون مهم است زیرا بسیار بعید است که نمره CRS هر دو شریک یکسان باشد. مطمئناً یکی از طرفین امتیاز CRS بالاتری نسبت به دیگری خواهد داشت و آن شخص به عنوان متقاضی اصلی مناسب تر خواهد بود.

نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که سیستم امتیازدهی برای متقاضیان مجرد و متاهل تا حدی متفاوت است. در محاسبه برای شریک زندگی، CRS تعداد امتیازات متقاضی اصلی را برای عوامل مختلفی که می تواند کسب نماید و در مجموع 40 امتیاز می باشد را کاهش می دهد. برای جبران آن ، CRS همچنین به متقاضی اصلی اجازه می دهد تا 40 امتیاز را از طریق پروفایل شریک زندگی خود کسب کند.

اکسپرس انتری کانادا برای زوج ها

مهمترین بخش های سیستم جامع رتبه بندی CRS

چهار جزء برای امتیاز رتبه بندی جامع وجود دارد. تنها دو متغیر نخست آن بر این اساس است که یک نفر متاهل است یا خیر. اگر شخصی متاهل باشد، می تواند امتیاز کمتری نسبت به فرد مجرد دریافت نماید. اما این امکان را دارند تا امتیازات لازم را از طریق همسر خود کسب نمایند. مسلما، یک شخص مجرد نمی تواند امتیازاتی از طریق عواملی چون همسر یا شریک زندگی دریافت نماید.

۱- عوامل اصلی شخصی: مواردی چون سن، زبان و تحصیلات را شامل می شود. حداکثر امتیاز برای دسته بندی A برای شخص متاهل ۴۶۰ بوده، اما برای فرد مجرد ۵۰۰ امتیاز می باشد.

۲- عوامل مربوط به همسر یا شریک زندگی: ارزیابی امتیازهای سطح زبان همسر یا شریک زندگی، تحصیلات و تجربیات کاری او را شامل می گردد. تنها برای شخصی که دارای همسر می باشد کاربرد دارد. حداکثر امتیاز برای این دسته بندی ۴۰ می باشد.

۳- مهارت قابل انتقال: ترکیب عوامل از ارزش بالایی برخوردار است. برای مثال، داشتن هر دو مورد تجربه کار کانادایی و گواهی تحصیلات پس از مدرسه (کالج و …) شامل این مورد می گردد. حداکثر امتیاز برای این دسته بندی ۱۰۰ می باشد.

۴- امتیازات افزوده: دیگر مواردی که امتیازهای داوطلبی را ارتقا می بخشند شامل داشتن نامزدی استانی برای برنامه نامزدی استانی ارتقا یافته PNP یا دارا بودن تحصیلات پس از مدرسه در کشور کانادا می باشند. حداکثر امتیاز برای این دسته بندی ۶۰۰ می باشد.

حداکثر امتیاز یک شخص چه مجرد یا متاهل باشد، می تواند به ۱۲۰۰ برسد. از آنجایی که هر کدام از زوج ها موارد لازم برای واجد شرایط بودن در این برنامه را می توانند کسب نمایند، دو نفر می توانند تصمیم بگیرند که چه کسی درخواست کننده اصلی باشد تا امتیاز بالقوه آنها به حداکثر خود برسد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و رفع مشکلات خود در زمینه مهاجرت می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آخرین اطلاعات و اخبار در اینستاگرام موسسه