ITA های جدید اکسپرس انتری مطابق تعداد قبل از همه‌ گیری خواهد بود

ITAهای جدید اکسپرس انتری مطابق تعداد قبل از همه‌ گیری خواهد بود

ITA های جدید اکسپرس انتری مطابق تعداد قبل از همه‌ گیری خواهد بود

 

تعداد متقاضیان دعوت ‌شده در انتخاب‌های جدید اکسپرس انتری به طور میانگین به همان میزان قبل از همه گیری خواهد بود.

 

اداره مهاجرت کانادا (IRCC) در یادداشتی عنوان کرده است که با از سرگیری انتخاب ‌های اکسپرس انتری در همه برنامه ‌ها از ماه جولای، تعداد دریافت ‌کنندگان دعوتنامه درخواست یا همان ITA (Invitation To Apply) نیز به همان ارقام انتخاب ‌های اکسپرس انتری قبل از همه ‌گیری خواهد برگشت.

 

در سال ۲۰۲۰ قبل از ۱۸ مارس، متقاضیان انتخاب‌ شده در همه برنامه‌ ها در هر دور انتخاب بین ۳۴۰۰ تا ۴۵۰۰ بود. در سال ۲۰۱۹، این تعداد از ۳۲۰۰ تا ۳۹۰۰ متغیر بود.

 

در یادداشت اداره مهاجرت کانادا به تاریخ ۲۸ مارس آمده است که وقفه ایجاد شده تا پایان ماه ژوئن به اداره مهاجرت این اجازه را می ‌دهد تا درخواست ‌های جدید مهاجرت به کانادا را ظرف شش ماه پردازش کند.

 

موجودی فعلی برنامه ‌های اکسپرس انتری امسال برای دستیابی به اهداف پذیرش مهاجر در سال ۲۰۲۲ کافی است. با این حال، برای دستیابی به اهداف سال ۲۰۲۳، انتخاب ‌ها باید بین جولای و سپتامبر از سر گرفته شود.

 

تاثیر همه‌ گیری بر اکسپرس انتری

قبل از همه ‌گیری، اداره مهاجرت هر تقریباً دو هفته یک بار از متقاضیان اکسپرس انتری در همه برنامه ‌ها دعوت می ‌کرد تا برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند؛ انتخاب‌ های ویژه نیز گاهی انجام می‌ شد. اما با آمدن کرونا همه چیز تغییر کرد و زمانی که در مارس ۲۰۲۰ کانادا مرزهای خود را بست، اداره مهاجرت نیز استراتژی خود در برگزاری انتخاب‌ ها را تغییر داد.

 

در چند ماه اول همه ‌گیری، فقط برای متقاضیان برنامه انتخاب استانی (Provincial Nominee Program)  و نیروی کار متخصص و با تجربه کانادایی (Canadian Experience Class) دعوتنامه صادر می ‌شد.

 

اداره مهاجرت به برگزاری انتخاب برای این متقاضیان ادامه داد تا در میان محدودیت‌ های سفری از اهداف مهاجرتی خود عقب نماند. بنابراین انتخاب‌ ها برای متقاصیان تجربه کانادایی برقرار بود، چرا که آنها در خاک کانادا هستند و کمتر تحت تأثیر محدودیت‌ های سفر قرار می ‌گیرند، متقاضیان برنامه انتخاب استانی نیز به دلیل تعهد دولت فدرال به حمایت از اهداف مهاجرت استانی دعوتنامه دریافت کردند. اما انتخاب‌ ها برای متقاضیان برنامه نیروی کار متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Program) متوقف شد، به این دلیل که اغلب در خارج از کشور هستند و با محدودیت ‌های سفر روبرو بودند.

 

اداره مهاجرت کانادا، انتخاب‌ های ‌همه برنامه‌ ها را که شامل متقاضیان برنامه نیروی کار متخصص فدرال (FSWP) نیز می ‌شد، در جولای ۲۰۲۰ از سر گرفت، اما پس از دسامبر ۲۰۲۰ متوقف کرد و از آن زمان تاکنون انتخابی برای برنامه نیروی کار متخصص فدرال برگزار نشده است.

 

در می ۲۰۲۱، دولت در تلاش برای پذیرش ۹۰ هزار مقیم دائم جدید که در خاک کانادا بودند، «برنامه اقامت موقت به اقامت دائم » (TR2PR) را راه اندازی کرد. اولویت جدید اداره مهاجرت باعث شد که عقب افتادگی رسیدگی به پرونده‌ های مهاجرتی اکسپرس انتری بیشتر شود.

 

سپس در سپتامبر ۲۰۲۱، اداره مهاجرت نتوانست به تعهد خود برای رسیدگی به پرونده‌ های ۸۰ درصد از متقاضیان در یک روند شش ماهه عمل کند، بنابراین دعوت از متقاضیان تجربه کانادایی را نیز متوقف کرد.

 

شش ماه گفته شده، زمان استاندارد خدمات اداره مهاجرت برای برنامه ‌های مهاجرتی زیرگروه اکسپرس انتری است. توقف موقت دعوت ‌نامه ‌ها برای درخواست (ITAs) به اداره مهاجرت اجازه می ‌دهد تا روی درخواست‌ های عقب افتاده موجود تمرکز کند.

 

اداره مهاجرت کانادا (IRCC) در این یادداشت گفته است که تعداد درخواست‌ های عقب افتاده اکسپرس انتری را بین سپتامبر و فوریه ۵۰ هزار مورد کاهش داده است.