کبک در انتخاب آریمای جدید خود برای ۳۰۶ نیروی کار متخصص دعوت‌نامه صادر کرد

کبک در انتخاب آریمای جدید خود برای ۳۰۶ نیروی کار متخصص دعوت‌نامه صادر کرد

کبک در انتخاب آریمای جدید خود که در ۲۴ فوریه برگزار شد، برای ۳۰۶ نیروی کار متخصص دعوت‌نامه صادر کرد تا برای انتخاب دائم درخواست دهند.

اداره مهاجرت کبک (MIFI) جزئیات انتخاب آریمای خود را منتشر کرد که در ۲۴ فوریه برگزار شده بود. دعوت‌نامه‌ها برای متقاضیان مهاجرتی صادر شده که تحت برنامه نیروی متخصص کبک (QSWP) درخواست داده‌اند.

 

متقاضیان دعوت‌شده باید در سیستم ابراز علاقه آریما (Arrima) پروفایل با حداقل امتیاز ۶۳۰ و یک پیشنهاد شغلی معتبر از خارج از منطقه شهری مونترال داشته باشند.

انتخاب ۲۴ فوریه، چهارمین انتخاب کبک در سال جاری میلادی است که تعداد دعوت‌نامه‌های صادرشده در سال ۲۰۲۲ را به ۱۶۶۳ عدد می‌رساند. در سال گذشته، کبک در مجموع ۳۵۶۴ متقاضی را از طریق آریما دعوت کرد تا برای انتخاب دائم (گواهی انتخاب کبک) درخواست دهند.

 

برنامه نیروی کار متخصص کبک

 

این برنامه برای نیروی کار متخصصی است که به لحاظ اقتصادی، پتانسیل بالایی را برای استقرار در استان کبک دارند. برنامه نیروی کار متخصص کبک در میان نیروی کار متخصص و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی محبوبیت دارد که مایل به مهاجرت به کبک و اقامت دائم و کار در این استان هستند.

 

متقاضیان بر اساس تحصیلات و مهارت‌های حرفه‌ای که می‌تواند ادغام حرفه‌ای آن‌ها در کبک را تسهیل کند و همچنین دانش زبان، سن و برخی عوامل دیگر ارزیابی می‌شوند.

 

متقاضیانی که دعوت می‌شوند تا برای گواهی انتخاب کبک درخواست دهند، حداکثر ۶۰ روز مهلت دارند که مدارک کامل خود را ارسال و هزینه‌های رسیدگی به پرونده‌شان را پرداخت کنند. کبک قصد دارد درخواست‌ها را ظرف شش ماه از تاریخ دریافت فرم‌ها و مدارک کامل، پردازش کند.

 

در صورت موفق بودنِ درخواست‌ها، متقاضیان گواهی انتخاب کبک (CSQ) دریافت خواهند کرد. سپس می‌توانند با استفاده از این گواهی برای اقامت دائم به اداره مهاجرت فدرال درخواست دهند.

 

کسانی که مایل به اقامت در کبک هستند در مقایسه با متقاضیانی که می‌خواهند در جای دیگری از کانادا مستقر شوند، تحت سیستم متفاوتی ارزیابی می‌شوند. برنامه‌های مهاجرتی کبک توسط خود این استان مدیریت می‌شوند و از برنامه‌های فدرال کانادا متمایز هستند.

 

اهداف مهاجرتی کبک برای ۲۰۲۲

 

در اکتبر ۲۰۲۱، کبک طرح پذیرش مهاجر خود را برای سال ۲۰۲۲ منتشر کرد. انتظار می‌رود بیشتر تازه‌واردان از طریق برنامه‌های اقتصادی استان، از جمله برنامه نیروی کار متخصص کبک (QSWP) و برنامه تجربه کبکی (PEQ) وارد این استان شوند.

 

این طرح شامل پذیرش ۴۹،۵۰۰ تا ۵۲،۵۰۰ مهاجر در سال ۲۰۲۲ در همه گروه‌های مهاجرتی و ۱۸،۰۰۰ مهاجر اضافی برای رسیدن به سطح پذیرشی است که در سال ۲۰۲۰ به دلیل همه‌گیری کرونا توسط دولت فدرال انجام نشد. این بدان معناست که در سال ۲۰۲۲، بیش از ۷۰،۰۰۰ تازه‌وارد در استان کبک پذیرفته خواهند شد.