کانادا از ۹۲۴ متقاضی اکسپرس انتری دعوت کرد

کانادا از ۹۲۴ متقاضی اکسپرس انتری دعوت کرد

کانادا در تاریخ ۱۶ مارچ ۲۰۲۲، انتخابی را برگزار و از ۹۲۴ متقاضی اکسپرس انتری دعوت کرد تا برای اقامت دائم درخواست دهند. اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در این انتخاب تنها از متقاضیان برنامه‌های استانی دعوت کرده است.

 

کانادا از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون، شش انتخاب برای متقاضیان برنامه‌های استانی برگزار کرده است.
حداقل امتیاز در سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) برای این انتخاب، ۷۵۴ بود. حداقل امتیاز نسبتاً بالا بود زیرا با دریافت گواهی استانی، ۶۰۰ امتیاز به امتیاز متقاضیان اکسپرس انتری افزوده می‌شود. حداقل امتیاز متقاضیان، بدون گواهی استانی، ۱۵۴ بود.

 

متقاضیان دعوت‌شده اکنون ۶۰ روز مهلت دارند تا برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.
در انتخاب پیشین، اداره مهاجرت کانادا در مجموع از ۱۰۴۷ متقاضی برنامه‌های مهاجرتی استانی دعوت کرد.

 

چه زمانی انتخاب‌های اکسپرس انتری برای نیروی کار متخصص و تجربه کانادایی از سر گرفته می‌شوند؟

 

کانادا از ماه دسامبر ۲۰۲۰، انتخاب اکسپرس انتری برای متقاضیان برنامه نیروی کار متخصص فدرال و از سپتامبر ۲۰۲۱ برای متقاضیان برنامه تجربه کانادایی برگزار نکرده است.
وزیر مهاجرت کانادا، شان فریزر، پیشتر گفته بود که اداره مهاجرت انتخاب‌های اکسپرس انتری برای نیروی کار متخصص را در آینده‌ای نزدیک از سر خواهد گرفت اما هنوز زمان مشخصی برای این کار وجود ندارد.

 

متقاضیان اکسپرس انتری که در کانادا هستند و گواهی استانی ندارند، از این موضوع نگران‌اند که فرصتی برای درخواست برای اقامت دائم نداشته و مجبور شوند برای مجوز کار جدید درخواست دهند، شغل خود را از دست بدهند و یا حتی کانادا را ترک کنند.

 

به‌طور معمول، زمانی که متقاضیان اکسپرس انتری برای اقامت دائم درخواست می‌دهند، واجد شرایط دریافت مجوز کار بریجینگ (BOWP) می‌شوند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا زمانی که درخواستشان در حال بررسی است، به کار خود در کانادا ادامه دهند.

 

متقاضیان اکسپرس انتری که از خارج از کانادا وارد مجموعه اکسپرس انتری شده‌اند، ممکن است با مشکل انقضای تاریخ مدرک زبان خود مواجه و مجبور به شرکت در آزمون زبان دیگری شوند.