برنامه مهاجرتی کارآفرینی ساسکچوان کانادا

Saskatchewan-entrepreneur-program

برنامه مهاجرتی کارآفرینی ساسکچوان کانادا یکی از روش های ایده آل برای مهاجرت به کانادا به حساب می آید. در آغاز کار فرد ویزای کار خود را دریافت کرده و وارد استان ساسکچوان می شود. سپس کسب و کار خود را با سرمایه اولیه حداقل دویست هزار دلار کانادا راه اندازی می نماید. شخص متقاضی باید برای مدت زمان شش ماه این کسب و کار را مدیریت کند تا موفق به دریافت اقامت دائمی کشور کانادا بشود.

شرایط لازم برای کارآفرین ساسکچوان:

مقدار دارایی شخص و همسر او (شامل املاک و حساب های بانکی) حداقل ۵۰۰ هزار دلار کانادا باشد

کسب حداقل امتیاز ۱۲۰ از سیستم امتیاز بندی

داشتن تجربه و سابقه مالکیت و مدیریت کسب و کار (یا مزرعه کشاورزی) طی مدت زمان ده سال گذشته

روند انجام مهاجرت کارآفرینی ساسکچوان:

 در آغاز کار، ایده کسب و کار (بیزینس پلن به صورت خلاصه) بر مبنای سابقه مدیریت شخص تهیه شده و در مرحله بعد پروفایل شخص در سایت اداره مهاجرتی استان ساسکچوان کانادا ثبت می شود. مواردی که در پروفایل آنلاین باید وجود داشته باشند شامل ایده کسب و کار (بیزینس پلن به شکل خلاصه شده)، سوابق کار و تحصیل و نمرات آیلتس درخواست کننده می باشند.

اگر شخص متقاضی امتیازی در محدوده عدد ۱۲۰ یا بالاتر از آن را به دست آورد، از لیست انتظار انتخاب شده و به مدت سه ماه زمان دارد تا همه مدارک مورد نیاز شامل ارزیابی مقدار دارایی ها و بیزینس پلن کامل خود را به اداره مهاجرت استان تسلیم نماید. مقدار دارایی شخص باید به وسیله یک سازمان حسابرسی که مورد تایید ساسکچوان است ارزیابی شود. همچنین شخص باید برای دریافت ویزای توریستی خود اقادام نماید. بررسی و ارزیابی مدارک شخص درخواست کننده به وسیله اداره مهاجرت ساسکچوان حدود ۴ ماه زمان می برد و بعد از این مرحله، مصاحبه تصویری با شخص انجام می شود. اگر درخواست کننده در مصاحبه تصویری خود موفق باشد، نامه تایید استان صادر می شود و ویزای کار ۲ ساله برای راه اندازی کسب و کار برای او صادر می گردد. با این ویزا شخص می تواند به همراه همسر و همه فرزندانی که کمتر از ۲۲ سال سن دارند به ساسکچوان وارد شود. نوع ویزای همسر، ویزای کار open بوده و فرزندانی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند ویزای تحصیلی و آموزشی رایگان در مدرسه دریافت می نمایند. همچنین به فرزندانی که در بازه سنی ۱۸ تا ۲۲ سال باشند، ویزای توریستی داده می شود و اگر از موسسات آموزشی پذیرش داشته باشند، ویزای تحصیلی (با شهریه دانشجوی بین المللی) دریافت می نمایند.

پس از اینکه نامه تایید استان صادر شد، متقاضی نهایتا یک سال و نیم از تاریخ نامه مذکور فرصت دارد که با ویزای کار وارد استان ساسکچوان کانادا بشود. درخواست کننده حداکثر تا شش ماه فرصت دارد تا پس از ورود به استان، کسب و کار خود را به راه بیاندازد. کسب و کار باید طبق بیزینس پلن ارائه شده به اداره مهاجرت استان راه اندازی شود و برای مدت شش ماه به صورت فعال توسط شخص مدیریت گردد. اگر این موارد از سوی شخص به درستی اجرایی شوند، استان ساسکچوان وی را نامزد دریافت اقامت دائم کانادا می نماید. در این مرحله مدارک شخص درخواست کننده به اداره مهاجرت فدرال کانادا فرستاده شده و به طور معمول، با گذشت حدودا ۶ تا ۸ ماه، ویزای اقامت دائمی شخص صادر می شود.

جدول امتیازات برنامه مهاجرتی کارآفرینی ساسکچوان کانادا:

saskatchewan entrepreneur (1)
saskatchewan entrepreneur (2)
saskatchewan entrepreneur (3)
saskatchewan requirements(4)

همین الان می توانید با پر کردن فرم ارزیابی، مشاوره رایگان خود را در مورد این برنامه یا دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا دریافت نمایید.

مزایای برنامه کارآفرینی ساسکچوان:

محدودیت سنی ندارد

نیازی به ویزای توریستی ندارد (برای افراد مجرد که شانس دریافت ویزای توریستی کمتری دارند مناسب است)

بدون پیش پرداخت و ودیعه ویزای کار دریافت می شود

شش ماه بعد از آغاز کسب و کار می توان ویزای کار را به اقامت دائمی کانادا تبدیل کرد

هزینه های کارآفرینی ساسکچوان:

بررسی مدارک متقاضی به وسیله اداره مهاجرت استان: ۲۵۰۰ دلار کانادا

ارزیابی دارایی شخص به وسیله شرکت حسابداری استان: ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار کانادا

ویزای توریستی برای متقاضی: (اگر به امتیاز مربوط به سفر تحقیقاتی به استان نیاز داشته باشد) ۱۸۵ دلار کانادا

درخواست کننده اصلی پرونده: ۱۸۵ دلار کانادا

همسر شخص درخواست کننده: ۱۸۵ دلار کانادا

بررسی مدارک به وسیله اداره مهاجرت فدرال کانادا برای صدور ویزای کار:

درخواست کننده اصلی پرونده: ۲۴۰ دلار کانادا

همسر و هر فرزند بالای سن ۱۴ سال درخواست کننده: ۲۴۰ دلار کانادا

هر فرزند زیر سن ۱۴ سال درخواست کننده: ۱۵۵ دلار کانادا

پرسش های متداول در مورد برنامه مهاجرتی کارآفرینی ساسکچوان کانادا

۱- سفر تحقیقاتی برای شخص درخواست کننده اجباری است؟

پاسخ منفی است. سفر تحقیقاتی تنها برای افرادی که علاقه مند به خرید کسب و کار بوده یا مایل هستند کسب و کار خود را بیرون از استان ساسکچوان یا رجینا راه بیاندازند اجباری بوده ولی برای سایر افراد اختیاری است. ذکر این نکته لازم است که سفر تحقیقاتی ۱۵ امتیاز دارد و این امتیاز افزوده می تواند شانس متقاضی برای انتخاب شدن از لیست انتظار را افزایش زیادی بدهد.

۲- مدرک زبان باید ارائه شود؟

پاسخ منفی است اما ارائه مدرک زبان باعث امتیاز بیشتر می شود.

۳- در برنامه کارآفرینی استان ساسکچوان کانادا محدودیت سنی هم وجود دارد؟

خیر ولی سنین مختلف دارای امتیازهای گوناگونی هستند.

۴- برای کارآفرینی ساسکچوان نیاز به پیش پرداخت است؟

پاسخ منفی است. ولی برای اینکه شخص درخواست کننده بتواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند باید برای راه اندازی کسب و کار خود حداقل ۲۰۰ هزار دلار کانادا (خارج از ساسکچوان و رجینا)، یا ۳۰۰ هزار دلار کانادا (در ساسکچوان و رجینا) سرمایه گذاری کند. همچنین شخص باید دستکم دو شغل در این مناطق ایجاد کرده باشد.

۵- شخص درخواست کننده باید در همین استان ساسکچوان کانادا زندگی کند؟

شخص باید حداقل مدت شش ماه پس از اجرای کسب و کار خود در استان مذکور اقامت نماید.

۶- ویزایی که شخص در برنامه کارآفرینی استان ساسکچوان دریافت می کند چه نوعی است؟

در آغاز ویزای کار به شخص اعطا می شود. در صورتی که کسب و کار خود را اجرایی نماید بعد از گذشت شش ماه اقامت دائمی دریافت می نماید.

۷- می توانیم بعد از اینکه ویزای کار را دریافت کردیم، بیزینس پلن خود را تغییر بدهیم؟

بله این امکان هست اما بیزینس پلن جدید باید توسط استان ساسکچوان تایید شود.

۸- شرایط پذیرش برای فرزندان شخص به چه صورت است؟

فرزندان مجرد که زمان دریافت مدارک به وسیله استان کمتر از ۲۲ سال داشته باشند می توانند در پرونده شخص لحاظ شوند و خارج از این شرایط امکانش را ندارند.

اگر بین دو نوع برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی کشور کانادا مردد هستید می توانید مقایسه بین برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی را مشاهده نمایید.

دریافت آخرین اخبار مهاجرت کانادا از صفحه اینستاگرام موسسه مهاجرتی شوتر