ویزای توریستی ۵ ساله کانادا (ویزای مولتیپل کانادا Multiple-Entry Visa) 

canada visa

ویزای توریستی ۵ ساله کانادا (ویزای مولتیپل کانادا Multiple-Entry Visa) 

ویزای توریستی ۵ ساله کانادا – ویزای مولتیپل کانادا (Multiple-entry Visa) که به نام‌های ویزای ۵ ساله کانادا یا ویزای مولتی کانادا نیز معروف است، یکی از انواع ویزای کانادا از نوع توریستی محسوب شده که به دارنده آن اجازه می‌دهد طی ۵ سال، به دفعات به کشور کانادا سفر داشته باشد.

 

از آنجایی که اغلب ویزاهای توریستی کانادا که برای ایرانیان صادر می‌شود، از نوع ویزای پنج ساله هستند، افراد زیادی به دنبال کسب اطلاعات در این باب به منظور اخذ ویزای مولتیپل کانادا هستند که در این مقاله، بطور کامل درمورد آن صحبت خواهد شد.

 

ویزای مولتی کانادا چیست؟

ویزای مولتیپل کانادا، به ویزای اقامت موقت کانادا گفته می‌شود که فرد دارنده این ویزا می‌تواند در مدت معین شده در این کشور اقامت داشته باشد.

 

تمامی افرادی كه برای ویزای توریستی اقدام می كنند می توانند ویزای اقامت موقت 10 ساله دریافت كنند كه به ویزای توریستی معروف است.

 

این ویزا در اصل، ویزای اقامت موقت ده ساله است، اما موقع دریافت ویزا با توجه به تاریخ انقضاء پاسپورت هر فرد ویزا داده می شود و از آنجایی كه پاسپورت های ایرانی پنج سال بیشتر مدت زمان ندارد، پس ایرانیان بیشترین زمانی كه می توانند ویزای اقامت موقت دریافت كنند، پنج ساله است و بدین جهت به ویزای 5 ساله توریستی معروف شده است.

 

نكته مهم این است اگر زمانی كه در خواست ویزای توریستی داده می شود، پاسپورت شما پنج سال اعتبار نداشته باشد پس ویزای شما فقط تا زمان اعتبار پاسپورت خواهد بود.

 

چه کسانی می‌توانند ویزای مولتی کانادا را دریافت کنند؟

بطور کلی دو دسته از افراد واجد شرایط دریافت ویزای مولتی کانادا هستند.

 

 • افرادی که با دلایل مورد قبول، بطور مداوم نیازمند سفر به کانادا هستند.
 • والدین بازنشسته‌ ای که قبلاً برای مهاجرت به کانادا از طریق اقامت فرزند، اقدام کرده‌اند.

 

اما لازم به ذکر است که افراد دیگر نیز می‌توانند ویزای پنج ساله کانادا را دریافت نمایند. تنها کافی است بتوانید افسر مهاجرتی کانادا را قانع سازید که نیازمند انجام سفرهای متوالی به کانادا هستید.

 

همچنین یکی از شرایط بسیار مهمی که می‌تواند در اخذ ویزای مولتی کانادا، کمک بسیار زیادی به شما داشته باشد، ارائه دعوت‌نامه از طرف یکی از آشنایانی که اقامت دائم کانادا یا شهروندی این کشور را دارد، به افسر مهاجرتی است.

 

لازم به ذکر است که هیچ گونه ویزای مولتی تضمینی کانادا وجود ندارد، این امر کاملاً وابسته به دو عامل می‌باشد که شامل تکمیل بودن مدارک و افسر مهاجرت دارد. بنابراین هیچ کس نمی‌تواند اخذ ویزای کانادا از نوع ۵ ساله را برای شما تضمین کند. اما در برخی موارد، آژانس‌های مسافرتی برنامه‌ ای به عنوان ویزای تضمینی کانادا برای مشتریان خود ارائه می‌دهند.

 

روال کار ویزای کانادا بصورت تضمینی به این صورت است که آنها به ازای دریافت مبلغی بیشتر، مدارک شما را بصورت کامل بررسی نموده و درصورت نداشتن دعوت‌نامه، از طرف فردی که اقامت کانادا دارد، برای شما دعوت‌نامه صادر می‌کنند و در نهایت درصورت قبول نشدن با درخواست شما برای ویزای کانادا، می‌توانید بخشی از مبلغ خود را پس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه ویزای 5 ساله کانادا یا ویزای مولتیپل کانادا با همکاران ما تماس بگیرید.

 

 

اخذ ویزای مولتی کانادا چه مزایایی به دنبال دارد؟

همانطور که قبلاً به آن اشاره شد، بزرگترین مزیت ویزای ۵ ساله کانادا، این است که می‌توانید در طی این پنج سال، به هر تعدادی به این کشور سفر داشته باشید و هر مرتبه ورود به این کشور با استفاده از این ویزا، می‌تواند از طرف هر مرزی صورت بگیرد و محدودیتی نیز از این نظر وجود ندارد. دارندگان ویزای چند بار ورود کانادا – همانطور که از نامش پیدا است – می‌ توانند دفعات متوالی به این کشور سفر کنند.

 

اما با هر بار ورود به کانادا، اجازه اقامت شش ماهه در کانادا را دارند. سپس دارندگان این ویزا می‌توانند حتی برای چندین ساعت از این کشور خارج شوند و پس از ورود دوباره، اجازه شش ماه دیگر اقامت در کانادا را دارند.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مولتی کانادا شامل چه مواردی می‌شوند؟

اخذ ویزای مولتیپل کانادا، از ۲ هفته تا ۳ ماه زمان می‌برد. برای هرچه سریع تر طی شدن این پروسه، بهتر است تمامی مدارک زیر را آماده کنید.

 

 • اصل و کپی گذرنامه فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار، به اضافه اصل گذرنامه پیشین
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی
 • عکس پرسنلی به تعداد کافی
 • اصل و کپی اسناد ملکی به همراه ترجمه (مانند ملک، زمین و غیره)
 • گواهی تمکن مالی از بانک شامل پرینت گردش حساب ۴ ماه اخیر (حداقل ۱۰۰میلیون تومان) به زبان انگلیسی
 • گواهی اشتغال به کار متقاضی به همراه ترجمه پروانه کسب یا روزنامه رسمی
 • اصل بیمه متقاضی به همراه ترجمه رسمی
 • دعوت‌نامه رسمی و معتبر
 • گواهی پزشکی معتبر
 • تکمیل فرم ویزا

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مولتیپل کانادا درصورت تأهل

 

 • اصل و کپی سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی
 • گواهی اشتغال به کار همسر به همراه ترجمه رسمی
 • اصل بیمه همسر متقاضی به همراه ترجمه رسمی

 

این نکته را در نظر داشته باشید که درصورت داشتن دعوتنامه از طرف فردی که دارای اقامت کانادا است، او نیز باید مدارکی به افسر مهاجرت کانادا، تحویل دهد. این مدارک شامل زیر می‌شوند.

 

مدارک قابل ارائه توسط فرد دارای اقامت دائم به افسر مهاجرت

 

 • مدرک اقامت موقت یا اقامت دائم
 • گواهی تمکن مالی فرد مقیم کانادا
 • گواهی حقوقی فرد مقیم کانادا

 

در صورت ارائه تمام موارد بالا و همچنین دلیلی که چرا نیاز به سفرهای متوالی به کانادا را دارید، شانس شما را برای دریافت ویزای پنج ساله کانادا، چند برابر می‌کند.

 

 

 

سوالات متداول

1. آیا داشتن سفر به اروپا برای گرفتن ویزای توریستی لازم است؟!

خیر ضروری نیست، ولی داشتن ویزای شینگن می تواند آفیسر را متقاعد كند كه شما با توجه به اینكه به اروپا سفر كرده بودید و به كشور خود سر زمان تعیین شده برگشته اید، پس خاك كانادا را نیز قبل از تمام شدن زمان ویزا ترك خواهید كرد.

 

2. بعد از ورو‌د به خاک کانادا چه مدت می توان با ویزای توریستی در کانادا اقامت داشت؟!

حداکثر شش ماه

 

3. آیا می توان قبل از تمام شدن شش ماه ویزا درخواست تمدید ویزا داد؟!

بله، سی روز قبل از تمام شدن اعتبار ویزا می توان درخواست تمدید اقامت را داد.

 

4. آیا می توان با ویزای توریستی کار کرد؟!

خیر

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای توریستی پنج ساله کانادا می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.