به سایت خدمات مشاوره مهاجرتی شوتر خوش آمدید.

آدرس:

Suite 200-100 Park Royal, West Vancouver BC V7T1A2 Canada

تلفن تماس:

989024792611+ 905316613011+ 905013684871+

ایمیل:

info@visaprp.com

امکان مهاجرت پرستاران خانگی به کانادا

امکان مهاجرت پرستاران خانگی به کانادا

امکان مهاجرت پرستاران خانگی به کانادا – اداره مهاجرت کانادا تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ قصد دارد ۶۰۰۰ پرستار خانگی یا caregiver مهاجر دارای سابقه کار در کانادا جذب کند و به آنها اقامت دائم دهد. منظور از پرستاران در اینجا پرستاران رسمی بیمارستانی نیست.

اداره مهاجرت کانادا در بیانیه ای که ۱۵ آوریل منتشر کرده است اعلام نموده که به درخواست اقامت دائم پرستاران یا caregiver ها و نیز اعضای خانواده هایشان که سابقه کار خود را در داخل کانادا کسب کرده اند رسیدگی خواهد کرد. این اداره همچنین گفته است که تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ در مورد حداقل ۱۵۰۰ درخواست برای پایلوت های Home Child Care Provider و Home Support Worker  تصمیم گیری خواهد کرد.

آقای مارکو مندچینو وزیر مهاجرت کانادا در بیانیه ای اعلام کرده است که “پرستاران یا caregiverهای مهاجر که از خانواده ها و سالمندان ما مراقبت می کنند اغلب از خانواده های خودشان دور هستند و همه گیری کرونا روند رسیدگی به درخواست اقامت دائم را کند کرده است و باعث شده که از خانواده هایشان دورتر بمانند. اما با اعلام این خبر ما قصد داریم مهاجران پرستار خانگی را به خانواده هایشان ملحق خواهیم کرد.”

اداره مهاجرت با اولویت دهی به این تصمیمات قادر خواهد بود به ویزای کار بیشتری برای پرستاران خانگی دارای جاب آفر معتبر جهت ارائه خدمات به خانواده ها صادر کند. در بیانیه ی اداره مهاجرت کانادا آمده است که همه گیری کرونا عملیات اداره مهاجرت را هم مختل کرده است؛ به ویژه با بسته شدن دفاتر و دورکاری کارمندان در انجام کارهای کاغذی وقفه افتاده است. در سال ۲۰۲۰ درخواست های ارسالی توسط پست کاهش چشمگیری داشت. در نتیجه اداره مهاجرت فرایند درخواست های مهاجرت و اقامت دائم را دیجیتالی کرده تا بتواند تا پایان سال جاری به درخواست هایی که در سال ۲۰۲۰ دریافت کرده رسیدگی کند. اداره مهاجرت گفته است که تا ۳۱ می ۲۰۲۱ متقاضیان برنامه مهاجرت پرستار خانگی به کانادا را نسبت به دریافت درخواستشان مطلع خواهد کرد.

این برنامه مهاجرتی از ۳ می ۲۰۲۱ آغاز به کار خواهد کرد. افرادی که درخواست خود را در سال ۲۰۲۰ به پایلوت های Home Child Care Provider و Home Support Worker ارائه داده اند نیازی به ارائه درخواست مجدد ندارند.

مهاجرت پرستاران خانگی به کانادا

دو پایلوت Home Child Care Provider و Home Support Worker در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شدند. این مسیرهای مهاجرتی مختص پرستاران خانگی دارای ویزای کار است و منتهی به اخذ دائم می شود. در این دو پایلوت، ویزای کاری پرستاران خانگی اصطلاحا occupation-specific  یا شغل-محور است و نه کارفرما-محور یا employer-specific. به بیان دیگر دارنده ویزای کاری شغل-محور الزامی به کار کردن برای یک کارفرمای به خصوص ندارند و مادام که در شغلی که برای آن ویزا گرفته اند کار کنند مشکلی نیست. حدود ۲۹۰۰ پرستار خانگی و پرستار سالمندان همراه با اعضای خانواده هایشان در سال ۲۰۲۰ اقامت دائم کانادا گرفتند.

تا تاریخ سوم مارس ۲۰۲۰ تعداد درخواست ها برای مهاجرت به کانادا (با احتساب اعضای خانواده متقاضیان اصلی) از  طریق این دو پایلوت مهاجرتی به ۱۲۰۰۰رسید.

شرایط لازم برای مهاجرت پرستاران خانگی به کانادا

همانطور که اخیرا اعلام شد، کانادا قصد دارد طی بازه زمانی محدود ۹۰۰۰۰ مهاجر را در دسته های نیروی کار ضروری، کادر سلامت، فارغ التحصیل بین المللی و فرانسوی زبان جذب کند. پرستاران خانگی که در کانادا زندگی می کنند هم می توانند از این طریق درخواست خود را ارائه کنند چون جزو نیروی کار ضروری یا essential workers محسوب می شوند.

کانادا از ششم ماه می ۲۰۲۱ شروع  به جذب ۳۰۰۰۰ مقیم دائم خواهد کرد؛ متقاضیان باید در داخل کانادا و در مشاغل ضروری حداقل یک سال سابقه کار داشته باشند. شغل پرستار خانگی یا caregiver با کد ۴۴۱۱ و ۴۴۱۲ واجد شرایط هستند. علاوه بر این اداره مهاجرت ۲۰۰۰۰ نیروی کار ضروری در بخش سلامت و درمان و ۴۰۰۰۰ فارغ التحصیل بین المللی که البته در حال حاضر داخل کانادا زندگی می کنند جذب خواهد کرد.

مدت زمان انجام این پروسه از زمان اقدام حدود ۱۲ ماه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کانادا – پرستاران خانگی و رفع مشکلات خود می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آخرین اطلاعات و اخبار در اینستاگرام موسسه

درباره ما

تیم ما با سالها تجربه در امر مهاجرت در کشورهای کانادا، روسیه، اکراین، انگلیس، اسپانیا، مکزیک، کاستاریکا، برزیل، ترکیه، امارات متحده عربی، کویت، اندونزی و مالزی در خدمت مهاجران است .

نماینده های ما در این کشورها می توانند با مدیریت و نظارت  لنرد شوتر مشاور رسمی سازمان مهاجرت کانادا سریعترین و بهترین مسیر مهاجرت را برای مهاجران فراهم کنند.

دفتر اصلی ما در شهر وست ونکوور کانادا از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر می تواند برای تسریع کار مستقیم با شما در ارتباط باشد. لازم به ذکر است که گرفتن وقت قبلی نیازمند است.

آخرین نوشته ها

تغییرات برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا
انتخاب‌های استانی منیتوبا و جزیره پرنس ادوارد (۱۱ تا ۱۸ نوامبر)
اجرایی شدن NOC کانادا  2021
طرح جدید نوا اسکوشیا برای جذب فرانسوی زبانان
طرح ظرفیت پذیرش مهاجر ۲۰۲۵-۲۰۲۳ منتشر شد
نرخ بهره در کانادا دوباره افزایش یافت
آنلاین شدن ارسال درخواست‌های اسپانسرشیپ خانواده
صدور ۲۳ هزار و ۱۰۰ دعوتنامه در برنامه اسپانسرشیپ والدین ۲۰۲۲
انتخاب آریمای کبک در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲
  • 4204 600 (604) 1+ - 0707 831 (604) 1+
  • Suite 200-100 Park Royal, West Vancouver BC V7T1A2 Canada
  • info@visaprp.com