معرفی کشور اسلوونی

کشور اسلوونی

کشور اسلوونی با جمعیت بیش از ۲.۶۰ میلیون نفر ، در شمالی ترین بخش جمهوری یوگسلاوی سابق قرار دارد. به طور کلی این کشور پس از درگیری مختصر نظامی با صربستان توانسته استقلال خود را کسب نماید.

کشور اسلوونی با مناظری فوق‌العاده در اروپای مرکزی و در قلب شبه جزیره بالکان واقع شده است. اقتصاد رو به رشد آن به همراه هزینه‌های زندگی مناسب در چند سال اخیر نیروی کار زیادی را به خود جذب کرده است.

بخش زیادی ازکشور اسلوونی کوهستانی است و بیشتر مردم در پایتخت کشور اسلوونی زندگی می‌کنند. واحد پول کشور اسلوونی یورو اعلام شده است.

کار در کشور اسلوونی ۸ الی ۹ ساعت در روز است و باید بتوانید در این زمان حد معقول از کار را پیش ببرید از یاد نبرید که وضعیت کار و همینطور ورود به بخش‌های کاری در کشور اسلوونی رویکردهای مشخصی را دنبال می‌کند. یک اصل مهم در زمینه کاری در کشور اسلوونی این است که افراد باید بتوانند مهارت خود را ثابت نمایند و مجاب کردن کارفرمایان در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است. رشد دستمزد در این کشور در حدود ۱۱ درصد گزارش شده است، و حداقل دستمزد در کشور اسلوونی نیز ۸۸۶.۶۳  یورو برای هر ماه است.

سن بازنشستگی در کشور اسلوونی برای بانوان ۵۹ سال و برای آقایان در حدود ۶۰ سال اعلام شده است. وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در کشور اسلوونی نیز در حدود ۶۰ درصد است.

هزینه‌ حدودی ای که برای رفت و آمد در کشور اسلوونی لحاظ می‌شود از دیگر مسائل مهم است شما در صورتی که بخواهید از تاکسی استفاده نمایید باید ۱.۵ یورو هزینه در نظر بگیرید در صورتی که بخواهید از مترو استفاده کنید هزینه شما برای خرید یک بلیط یک نفر در حدود ۱ یورو و برای یک بلیط دو نفره نیز ۱.۷۵ یورو در نظر گرفته می‌شود.

در این کشور برای هزینه کمتر در زمینه حمل و نقل افراد به سراغ دوچرخه سواری نیز می ‌روند.

هزینه تحصیل در کشور اسلوونی

در کمترین حالت از ۵۰۰۰ یورو در سال کمتر است. دانشجویان می‌توانند با کار پارت تایم در این کشور از پس هزینه‌های زندگی خود برآیند به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در کشور اسلوونی در حدود ۵۲۰ یورو برای هر ماه تخمین خورده است.

 هزینه زندگی در اسلوونی

هزینه زندگی در کشور اسلوونی به سبک زندگی و عادت‌ هایی که معمولاً افراد برای زندگی دارند بستگی دارد، اما ارزیابی هزینه زندگی و تحصیل پیش از مهاجرت به کشور اسلوونی بسیار مهم است.

 یکی از هزینه‌های مهم زندگی در کشور اسلوونی در زمینه محل سکونت است، مخارج محل سکونت در کشور اسلوونی مانند سایر کشورها به چند بخش تقسیم شده است. در صورتی که به دنبال محلی کم هزینه برای زندگی باشید خوابگاه‌های مشترک دانشجویی گزینه خوبی است، آپارتمان‌های خصوصی اغلب هزینه‌های بیشتری دارند. در نظر داشته باشید که هزینه‌های سکونت در کشور اسلوونی به طور کلی به این صورت ارزیابی می‌شود که: هزینه برای خوابگاه دانشجویی در این کشور در حدود ۹۰ یورو است، هزینه آپارتمان‌های خصوصی دوخوابه در این کشور در حدود ۱۵۰ یورو بوده و هزینه برای آپارتمان‌های خصوصی یک خوابه نیز در این کشور در حدود ۱۲۰ یورو ارزیابی شده است.

هزینه ‌ای که برای رفت و آمد در کشور اسلوونی لحاظ می‌شود از دیگر مسائل مهم است شما در صورتی که بخواهید از تاکسی استفاده نمایید باید ۱.۵ یورو هزینه در نظر بگیرید در صورتی که بخواهید از مترو استفاده کنید هزینه شما برای خرید یک بلیط یک نفره در حدود ۱ یورو و برای یک بلیط دو نفره نیز ۱.۷۵ یورو در نظر گرفته می‌شود.

در این کشور برای هزینه کمتر در زمینه حمل و نقل افراد به سراغ دوچرخه سواری نیز می‌روند. شایان ذکر است که رفت و آمد با دوچرخه در کشور اسلوونی اغلب بسیار آسان است و برای خرید یک دوچرخه در کشور اسلوونی باید بین ۳۰ الی ۶۰ یورو هزینه در نظر داشته باشید. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد وضعیت حمل و نقل در کشور اسلوونی به نسبت سایر کشورها بیشتر اعلام شده است.

در صورتی که می‌خواهید از پس هزینه زندگی خود بر آیید کار در کنار تحصیل بسیار مهم است، دانشجویانی که در دانشگاه‌ های این کشور تحصیل می‌کنند می ‌توانند در تایم آزاد خود مشغول به کار شوند. هر فرد می‌تواند تا ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شود و حقوق به صورت ساعتی برآورد می‌شود و هر ساعت ۸ الی ۱۰ یورو است. شایان ذکر است که در این کشور ورود به شغل می ‌بایست با رشته تحصیلی متناسب باشد. هزینه تحصیل در کشور اسلوونی در کمترین حالت از ۵۰۰۰ یورو در سال کمتر است. دانشجویان می‌توانند با کار پارت تایم در این کشور از پس هزینه‌ های زندگی خود برآیند به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در کشور اسلوونی در حدود ۵۲۰ یورو برای هر ماه تخمین خورده است.

هزینه مواد غذایی در کشور اسلوونی به این صورت است که قیمت برای هر یک کیلو گوشت در این کشور تقریباً در حدود ۵ یورو است و قیمت برای هر کیلو برنج در کشور اسلوونی نیز در حدود ۱ یورو ارزیابی شده است. در نظر داشته باشید که هزینه‌های مواد غذایی بر اساس کیفیت ارزیابی می‌شود و اغلب هزینه‌ها در رویکرد های دقیق ‌تری پیش ‌بینی می‌ شوند.

هزینه سفرهای تفریحی به اسلوونی

 

کشور اسلوونی

شما باید برنامه ‌ریزی کنید که روزانه حدود ۷۵ یورو (۹۱ دلار) برای تعطیلات خود در اسلوونی هزینه کنید که متوسط ​​قیمت روزانه بر اساس هزینه ‌های سایر بازدیدکنندگان است. مسافران گذشته به‌ طور متوسط ​​۱۹ یورو (۲۳ دلار) برای وعده‌های غذایی یک ‌روزه و ۱۴ یورو (۱۶ دلار) برای حمل‌ونقل محلی هزینه کرده‌ اند.

متوسط ​​قیمت هتل در اسلوونی برای یک زوج ۸۴ یورو (۱۰۲ دلار) است؛ بنابراین، یک سفر به مدت دو هفته به اسلوونی به‌طور متوسط ​​۱۰۴۵ یورو (۱.۲۶۸ دلار) هزینه دارد. تمام این قیمت‌های متوسط ​​سفر از سایر مسافران جمع شده است تا به شما کمک کند تا بودجه سفر خود را برنامه ‌ریزی کنید. 

متوسط ​​هزینه سفر به اسلوونی:

 • به ازای هر نفر، در روز: ۷۵ یورو
 • یک هفته به ازای هر نفر: ۵۲۲ یورو
 • ۲ هفته به ازای هر نفر: ۱۰۴۵ یورو
 • یک ماه به ازای هر نفر: ۲۲۳۹ یورو
 • یک هفته برای یک زن و شوهر: ۱۰۴۵ یورو
 • ۲ هفته برای یک زن و شوهر: ۲۰۹۰ یورو
 • یک ماه برای یک زن و شوهر: ۴۴۷۸ یورو

این داده‌ها از بودجه سفر مسافران واقعی گرفته ‌شده است. یک تعطیلات برای یک هفته در اسلوونی معمولاً برای یک نفر حدود ۵۲۲ یورو هزینه دارد؛ بنابراین، سفر به اسلوونی برای دو نفر حدود ۱۰۴۵ یورو برای یک هفته هزینه دارد. یک سفر دوهفته ‌ای برای دو نفر در اسلوونی ۲۰۹۰ یورو هزینه دارد. اگر به‌عنوان یک خانواده سه یا چهار نفره در سفر هستید، قیمت اغلب اوقات پایین می‌آید زیرا بلیت بچه‌ها ارزان‌تر است و اتاق‌های هتل مشترک است. اگر در مدت ‌زمان طولانی‌تری کندتر سفر می‌کنید، بودجه روزانه شما نیز کاهش می‌یابد. دو نفر که به مدت یک ماه در اسلوونی با هم سفر می‌ کنند اغلب می‌ توانند برای هر نفر بودجه روزانه کمتری نسبت به یک نفر که به مدت یک هفته تنها سفر می‌کند، داشته باشند.

قیمت متوسط ​​برای هر نفر برای اسکان در اسلوونی ۴۲ یورو است. برای دو نفر که مشترکاً یک اتاق دونفره در هتل دارند، قیمت متوسط ​​اتاق ۸۴ یورو است. درحالی‌که قیمت وعده‌های غذایی در اسلوونی ممکن است متفاوت باشد، متوسط ​​هزینه غذا در اسلوونی ۱۹ یورو در روز است. بر اساس عادت‌های هزینه‌ای مسافران قبلی، هنگام صرف یک وعده غذایی متوسط ​​در اسلوونی برای هر نفر باید حدود ۷.۴۵ یورو هزینه داشته باشید. قیمت صبحانه معمولاً کمی ارزان‌تر از ناهار یا شام است.

قیمت غذا در رستوران‌های نشسته در اسلوونی اغلب بالاتر از قیمت فست فود یا قیمت غذای خیابانی است. هزینه یک تاکسی‌سواری در اسلوونی به‌طور قابل ‌توجهی بیشتر از حمل‌ ونقل عمومی است. مسافران گذشته به ‌طور متوسط ​​۱۴ یورو در هرروز، برای حمل‌ ونقل محلی در اسلوونی هزینه کرده‌اند. هزینه حمل‌ ونقل بین شهرها و شهرهای اسلوونی به‌ طور متوسط ​​۳۴ یورو است. به ‌طور طبیعی، قیمت‌ها ازنظر طول مسیر، نوع حمل ‌ونقل مورد استفاده و تاریخ متفاوت هستند. سرگرمی و فعالیت‌های موجود در اسلوونی به‌طورمعمول برای هر نفر در روز ۹.۷۶ یورو هزینه دارد.

هزینه مهاجرت به اسلوونی

کشور اسلوونی

بسته به هدف سفر شما به اسلوونی، انواع مختلف ویزا وجود دارد که به‌حسب مورد اعمال می ‌شود. چه شما قصد رفتن به یک بازدید، تحصیل یا کار و اقامت دائم در آنجا را داشته باشید، باید برای ویزای شینگن متفاوت اقدام کنید. شما می‌توانید برای ویزای شینگن اسلوونی از سال ۲۰۰۷ که اسلوونی به‌عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا نیز عضو منطقه شینگن شد، اقدام کنید.

برخی از هزینه‌های کارت آبی سلونی به شرح زیر است:

 • اگر درخواست کارت آبی در نمایندگی دیپلماتیک یا پست کنسولی جمهوری اسلوونی در خارج از کشور ثبت شود، هزینه اداری ۱۰۲ یورو است.
 • اگر درخواست اولین کارت آبی در واحد اداری صالح در جمهوری اسلوونی ثبت شود، هزینه اداری ۷۰ یورو است.
 • قیمت کارت اجازه اقامت ۱۲ یورو است.
 • تمدید: هزینه اداری تمدید کارت آبی ۷۰ یورو است.
 • جایگزینی: قیمت کارت اجازه اقامت ۱۲ یورو است.

بیشتر بخوانید :راهنمای کامل مهاجرت به کانادا

قیمت برخی کالاهای اساسی در اسلوونی

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور اسلوونی به شرح زیر است:

 • ۱ کیلو گوشت گوساله ۳ یورو
 • ۱ کیلو مرغ فیله پاک کرده ۳ یورو
 • ۱ کیلو کالباس ۱۵-۳ یورو ۱ کیلو برنج ۶۰ سنت
 • ساندویچ مک دونالد ۳ یورو
 • هزینه بنزین تقریبا ۲ دلار هزینه هر وعده غذا در دانشگاه
 • حدود ۲ یورو هزینه صبحانه
 • ۵/۰ تا ۱ یورو بیمه درمانی دانشجویان

بیشتر بخوانید :ویزای توریستی ۵ ساله کانادا (ویزای مولتیپل کانادا Multiple-Entry Visa)  

حداقل دستمزد در اسلوونی

کشور اسلوونی

نرخ بیکاری در کشور اسلوونی در حدود ۶.۳۰ درصد اعلام شده است این رقم به نسبت سایر کشورها بالاتر است اما مبرهن است که به نسبت سال‌های گذشته کاهش چشمگیری داشته و در سال‌های آینده این نرخ بهبود بیشتری خواهد داشت. تعداد افراد شاغل در کشور اسلوونی بیش از ۸۸۸۱۱۱.۰۰ نفر اعلام شده‌اند و مشخص است که هنوز نیاز به ایجاد شغل بیشتر در این کشور خواهد بود.

نرخ بیکاری بلند مدت در کشور اسلوونی در حدود ۵.۷۰ درصد بوده است که امروزه این نرخ در وضعیت ۱.۶۰ درصد دیده می‌شود. نرخ بیکاری برای جوانان در کشور اسلوونی نیز در حدود ۶.۶۰ درصد است.

وضعیت هزینه‌های کار در کشور اسلوونی بر اساس نقاط شاخص در حدود ۱۱۳.۳۰ اعلام شده است. در این کشور تعداد پست‌های خالی شغلی نیز ۲۴ درصد رشد داشته است. وضعیت دستمزد در کشور اسلوونی برای هر ماه به صورت میانگین در حدود ۱۸۱۳.۰۰ یورو است این در حالی است که دستمزد در تولید در این کشور در حدود ۱۸۹۹.۰۰ یورو برای هر ماه است که نشان می‌دهد وضعیت تولید در کشور اسلوونی بالاتر از سایر کشورها است. کار در کشور اسلوونی به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد.

شما برای خرید خانه در کشور اسلوونی می‌توانید وام دریافت کنید.

رشد دستمزد در این کشور در حدود ۱۱ درصد گزارش شده است، حداقل دستمزد در کشور اسلوونی نیز ۸۸۶.۶۳ یورو برای هر ماه است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد جمعیت کشور اسلوونی نیز بیش از ۲.۶۰ میلیون نفر است. سن بازنشستگی در کشور اسلوونی برای بانوان ۵۹ سال و برای آقایان در حدود ۶۰ سال اعلام شده است.

وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در کشور اسلوونی نیز در حدود ۶۰ درصد است. میزان بهره‌وری در این کشور بر اساس نقاط شاخص در حدود ۱۲۲.۰۰ است اینطور که شواهد نشان می‌دهد وضعیت تغییر اشتغال در کشور اسلوونی ۱.۸۰ درصد اعلام شده است و نرخ اشتغال در این کشور ۷۱.۹۰ درصد است.

رشد اقتصادی در زمینه کار در کشور اسلوونی به نسبت سال ۲۰۱۷ در حدود ۳ درصد بیشتر شده است، این آمار نشان می‌دهد که کشور اسلوونی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته رویکردهای اقتصادی خوبی در زمینه ایجاد اشتغال داشته باشد. وضعیت موازنه‌ های تجاری در کشور اسلوونی به طور کلی ۲۱ درصد بیشتر از قبل شده است و مشخص است که روال حساب جاری در این کشور نیز با رشد ۴۷ درصدی همراه بوده است. در ارزیابی‌ های صورت گرفته مشخص شده است که وضعیت واردات در کشور اسلوونی نیز بیشتر از قبل است و این موضوع خود یکی از عوامل ایجاد شغل بیشتر محسوب می‌شود و به اشتغال‌ زایی صنعتی کشور اسلوونی کمک شایانی خواهد نمود مشخص است که کشور اسلوونی یکی از بهترین کشورهایی است که در زمینه صادرات هم از رقیبان خود پیشی گرفته است و به رتبه قابل قبولی دست یافته است.

بیشتر بخوانید :سرمایه گذاری و کارآفرینی استانی 

میانگین درآمد در اسلوونی

کشور اسلوونی

در کشور اسلوونی به طور کلی افرادی که در زمینه آی تی و مشاوره امنیتی تلاش می کنند به درآمدزایی خوبی می رسند این روال نشان می‌ دهد که میانگین درآمد در کشور اسلوونی به مراتب به نسبت کشورها بهتر دیده می شود.

در نظر داشته باشید که در این کشور شاخص های هزینه ای به صورت نرمال ارزیابی می شود.

در زمینه برنامه نویسی نیز دولت کشور اسلوونی پیشرفت خوبی داشته است و اعتماد به تکنولوژی در این کشور به طور کلی رویکردهای مشخصی را دنبال می‌کند. اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد وضعیت درآمد در کشور اسلوونی به طور جدی دنبال می شود و طبق ساعت کاری و مهارت کاری مبلغ مورد نظر ارزیابی خواهد شد آنچه شواهد نشان می دهد کشور اسلوونی یکی از کشورهایی است که ورود به بخش اقتصادی و درمانی را بهتر از سایر بخش ها می داند و میانگین درآمد در این بخش بیشتر از سایر بخش ها است.

شما می توانید اقدام به راه اندازی شغل آزاد نیز در کشور اسلوونی داشته باشید میانگین درآمد در کشور اسلوونی به نسبت ایران در وضعیت بیش از 36 درصد دیده می‌شود و مشخص است که درآمدزایی در این کشور از ایران آسانتر خواهد بود.

وضعیت کار در صنعت در کشور اسلوونی در سال های اخیر بهبود داشته است و اینطور که شواهد نشان می دهد افرادی که هزینه کاری خوبی دارند می توانند به سیستم درآمد زایی خوبی دست یابند.

رشته‌های برق و مکانیک در کشور اسلوونی از ارزش درآمدی بالایی همراه هستند و اینطور که شواهد نشان می دهد سیستم مهندسی در کشور اسلوونی رویکردهای جدی در پیش می گیرد.

در این کشور دو بخش برای ارزش های کاری دیده می شود، بخش مهارت و بخش دریافت حقوق. در بخش مهارت افراد باید طبق مهارت خود حقوق دریافت نمایند و مشخص است که مهارت های بالایی دارند اما در بخش دوم شما به عنوان یک کارآموز ورود به کار می کنید و درآمد حاصل در این بخش به مراتب نسبت به سایر بخش ها کمتر دیده می شود. کاریابی در کشور اسلوونی می تواند از طریق سایت ها صورت بگیرد. هزینه زندگی در کشور اسلوونی بر اساس درآمد مشخصی دنبال می شود.

امنیت مالی در اسلوونی

کشور اسلوونی در زمینه موازنه‌های تجاری به رتبه ۲۱۵.۹۵ میلیون یورویی رسیده است. در نظر داشته باشید که وضعیت حساب جاری در این کشور به طور کلی ۴۷ درصد بیشتر از قبل است. مشخص است که واردات و صادرات در این کشور نیز به مراتب به رشد ۲۹ و ۲۸ درصدی رسیده است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که این کشور توانسته با کنترل صحیح وضعیت بدهی‌های خارجی سعی بر حفظ امنیت اقتصادی خود داشته باشد به طوریکه وضعیت گردش سرمایه در این کشور بهتر از قبل دیده می‌شود. در کشور اسلوونی وضعیت ورود توریست نیز به مراتب ۹۹ درصد بهتر از سال‌های گذشته است و بسیاری از خارجیان کشور اسلوونی را مقصد گردشگری خوبی قلمداد می‌کنند.

موضوع دیگری که در زمینه موازنه‌های تجاری در کشور اسلوونی دیده می‌شود از این قرار است که این کشور توانسته شاخص فساد مالی را نیز کنترل نماید. کشور اسلوونی دارای ۷.۵۶ تن ذخایر طلا است به طوریکه توانسته در سال‌های اخیر به نتیجه خوبی دست یابد. وضعیت تولید نفت خام در این کشور به میزان ۰.۰۴ بی‌بی ال پیشرفت داشته است. ارزش‌های فعلی در کشور اسلوونی و همینطور وضعیت نمودار اقتصادی در این کشور بر اساس بدهی‌های خارجی لحاظ شده است. اطمینان از کسب و کار در کشور اسلوونی در حدود ۱۵ درصدی بیشتر از قبل است این رتبه در سال‌های گذشته منفی بوده است. وضعیت تولید صنعتی در کشور اسلوونی در حدود ۱۲.۵۰ درصد بیشتر از قبل گزارش شده است و این رویکرد نشان می‌دهد که کشور اسلوونی توانسته در سال‌های اخیر در زمینه تولیدات صنعتی بسیار عالی عمل نماید.

وضعیت تولید صنعتی ماهانه در کشور اسلوونی در حدود ۸.۸۰ درصد دیده می‌شود. استفاده از ظرفیت در این کشور در حدود ۸۶.۲۰ درصد است و وضعیت برای ثبت خودرو در این کشور نیز به میزان ۱۱۵۱۳.۰۰ اعلام شده است. امنیت اقتصادی در زمینه تولید فولاد در کشور اسلوونی به میزان ۶۶ هزار تن اعلام شده است این کشور ارزش ۱۱ میلیون یورو را از تغییرات موجود انبار به دست آورده است و شاخص‌های رقابتی در کشور اسلوونی نیز به طور دقیق و صحیحی دنبال می‌شود. از یاد نبرید که رتبه رقابتی کشور اسلوونی نیز در حدود ۶۹ امتیاز حفظ شده است. این کشور در زمینه آسانی کسب و کار به امتیاز ۵۸ درصد رسیده است و وضعیت برای تولید الکتریسیته در این کشور نیز ۱۵۶۹.۰۰ گیگاوات ساعت است.

وضعیت شاخص فساد مالی در کشور اسلوونی به نسبت قبل بهتر بوده و مشخص است که دولت در صدد کنترل رتبه فساد مالی خواهد بود. نرخ رشد برای تولید ناخالص داخلی در این کشور به ارزش ۳.۷۰ درصد دیده می‌شود این نرخ در وضعیت سالانه در حدود ۷.۸۰ درصد است مبرهن است که تولید ناخالص داخلی در این کشور بیش از ۵۵ میلیارد دلار آمریکا دیده می‌شود. وضعیت تولید ناخالص ملی در کشور اسلوونی نیز ۴۵ درصد پیشرفته داشته است. در این کشور رتبه تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در حدود ۲۴ درصد پیشرفت داشته است و تولید ناخالص از ساخت و ساز نیز به میزان ۷۸ درصد بیشتر از قبل است و مشخص است که تولید ناخالص از ساخت در کشور اسلوونی نیز بهتر از قبل گزارش شده است. وضعیت تولید داخلی از اداره امور عمومی در کشور اسلوونی نیز به میزان ۱۵ میلیون یورو بیشتر شده است و ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که این کشور تولید ناخالص داخلی از خدمات در این کشور نیز در وضعیت ۲۱ درصد رشد داشته است. پیش بینی‌های اقتصادی در کشور اسلوونی رویکردهای مشخصی در بر می‌گیرد و می‌تواند در چندین وجه دنبال شود.

اقتصاد کشور اسلوونی

کشور اسلوونی

یکی از بخش های مهم اقتصادی در کشور اسلوونی وجود چراگاه های کوهستانی است که سبب رونق دامپروری در این کشور شده است. کشور اسلوونی اولین کشوری است که توانسته ثبات پایدار سیاسی و اقتصادی را در کنار هم داشته باشد. در بخش های شمال غربی این کشور معادن عظیمی از جیوه دیده می شود، در این کشور صنایع سبک و صنعت گردشگری نیز دیده می شود که نقش بسیار مهمی در تأمین درآمد کشور دارد. در نظر داشته باشید که رشد صنایع دستی و محلی در کشور اسلوونی نیز از دیگر بخش های مهم اقتصادی محسوب می شود. بیشترین صادرات این کشور در زمینه ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل دیده می شود و همینطور این کشور در زمینه مواد شیمیایی و غذا نیز به وضعیت صادرات خوبی رسیده است.

محصولات وارداتی در کشور اسلوونی به طور کلی شامل ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل است و در نظر داشته باشید که سوخت و مواد روغنی و همینطور غذا در این کشور به طور کلی رویکردهای صادراتی مشخصی را دنبال می‌کند. در نظر داشته باشید که رتبه صادراتی در کشور اسلوونی به نسبت سال های گذشته بهبود داشته است. کشور اسلوونی در زمینه ثبت شرکت های خارجی از سوی سرمایه گذاران نیز به رتبه خوبی رسیده است و مشخصات کاری در کشور اسلوونی نشان می دهد که وضعیت اقتصادی در این کشور می تواند در چند سال اخیر بهبود داشته باشد.

کشور اسلوونی یکی از کشورهایی است که توانسته رشد اقتصادی از طریق تکنولوژی و سیستم ارتباطات نیز داشته باشد و این عملکرد سبب شده است که وضعیت اقتصاد عمومی در این کشور رشد بهتری به نسبت سال های گذشته داشته باشد. کشور اسلوونی یک کشور قدرتمند اقتصادی محسوب می شود و به نوبه خود بسیار موفق ظاهر شده است. در این کشور رشد اقتصادی با افزایش حقوق شهروندی نیز همراه است.

اجاره خانه در اسلوونی

وضعیت اجاره خانه در کشور اسلوونی در سال‌های جدید بهتر از قبل شده است به این صورت که تعرفه‌ها برای اجاره مسکن در این کشور به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد افراد برای اجاره خانه و مستغلات در کشور اسلوونی باید از طریق املاک اقدام نمایند. شایان ذکر است که شرایط برای اجاره خانه در این کشور کمی سخت‌تر از کشورهای همسایه است. صاحبان منازل در کشور اسلوونی در اطمینان به افراد سعی می‌کنند رویکردهای دقیق‌تری را در پیش بگیرند و اعتماد به این افراد کار دشواری است در نظر داشته باشید که سرمایه‌های ورودی به بخش اجاره خانه در کشور اسلوونی می‌بایست در ماه‌های اول ارزیابی شود. یعنی نیاز است که بتوانید اجاره سه‌ماهه اول را زودتر از قبل پرداخت نمایید.

اینطور که مشخص شده است فرصت‌های زیادی برای یافتن منزل مورد نظر در کشور اسلوونی دیده می‌شود. هزینه‌ای که برای اجاره خانه در کشور اسلوونی دیده می‌شود در حدود ۲۳ درصد از ایران بیشتر است اما خوابگاه در این کشور هزینه کمتری دارد مثلاً برای هزینه اجاره یک خوابگاه نیاز است که ۹۰ یورو هزینه در نظر داشته باشید این در حالی است که اجاره یک آپارتمان یک خوابه در این کشور بیش از ۱۵۰ یورو دیده می‌شود. در نظر داشته باشید که هزینه‌های موجود در زمینه اجاره خانه در کشور اسلوونی در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است به طوریکه امکانات به کار رفته برای یک آپارتمان از دیگر مسائلی است که می‌بایست در تعرفه‌های موجود لحاظ شود.

اجاره خانه در شهر لیوبلیانا کشور اسلوونی بسیار گرانتر از شهرهای اطراف است. در اجاره خانه در کشور اسلوونی باید بتوانید چندین مورد را ارزیابی کنید اول اینکه املاک در سبک‌های سه‌ماهه، شش‌ماهه و یک‌ساله اجاره داده می‌شوند و باید سعی شود در این زمینه رویکردهای دقیقتری لحاظ شود. مورد بعدی این است که تعرفه برای اجاره خانه برای یک‌ساله به مراتب بیشتر است. برخی از خانه‌ها در کشور اسلوونی به صورت اشتراکی در وضعیت اجاره قرار می‌گیرند و مشخص است که هزینه در چنین شرایطی به نسبت سایر بخش‌ها بیشتر است.

خرید ملک در اسلوونی

طبق ماده ۶۸ قانون اساسی در کشور اسلوونی آمده است که خارجیان حق مالکیت املاک و مستغلات در این کشور را تحت رعایت یک سری قانون خواهند داشت. از زمان پیوستن کشور اسلوونی به اتحادیه اروپا مشخص شده است که افراد حق خرید املاک و مستغلات را خواهند داشت. یک قانون مهم از سال ۲۰۰۳ وجود دارد، در صورتی که یک شهروند کشور اسلوونی در یک کشور دیگر ملکی را به ارث ببرد، شهروند از همان کشور می‌تواند ملک مورد نظر را به ارث ببرد.

خرید ملک در این کشور راه گشایی برای رسیدن به کسب و کار و زندگی بهتر خواهد بود. خریداران املاک در کشور اسلوونی از ایران می‌بایست در ابتدا مجوز اقامت C را داشته باشند. قیمتی که برای خرید خانه در کشور اسلوونی در نظر گرفته می‌شود به طور کلی رویکردهای اقتصادی خوبی دارد در زمینه خرید خانه در این کشور نیاز است که در ابتدا استعلام خانه مورد نظر از شهرداری صورت بگیرد همینطور باید ارزیابی شود که منزل مورد نظر به شخص دیگری فروخته نشده باشد. در نظر داشته باشید که برای خرید ملک در این کشور از سوی دولت بودجه‌ای در نظر گرفته می‌شود که افراد می‌توانند از آن استفاده کنند.

مزایای خرید ملک در کشور اسلوونی بر این اساس است که افراد می‌توانند از تخفیف تحصیل در دانشگاه‌ها و همینطور مدارس استفاده نمایند، این شرایط فراهم می‌شود که بتواند از امتیازات خاصی در زمینه حمل و نقل دریایی و همینطور زمینی و هوایی نیز استفاده نماید. وضعیت سهولت و مزیت در روابط شرکت‌های داخلی و خارجی نیز صورت می‌گیرد. راه و حمل و نقل یکی از عوامل مهم در توسعه یک کشور محسوب می‌شود. شما می‌توانید خرید ملک در کشور اسلوونی را به عنوان یک شغل در نظر داشته باشید بسیاری از افراد در این کشور به دنبال خانه آپارتمان‌های بزرگتر هستند و شما می‌توانید ملک خود را به دانشجویان داخلی و خارجی نیز اجاره دهید. دولت کشور اسلوونی از سرمایه گذاران خارجی بسیار استقبال می‌کند.

برای خرید ملک در کشور اسلوونی نیاز به رعایت مالیات بر درآمد مشخصی است و به طورکلی در نظر داشته باشید شما برای خرید و فروش ملک خود نیاز به مجوز مشخصی دارید و باید سعی کنید ملک خود در وضعیت درستی پیش ببرید. خدمات سلامت و درمان با سطح و کیفیت بالا در کشور اسلوونی از مواردی است که برای افراد بسیار به صرفه است.

بیشتر بخوانید : خود اشتغالی 

زندگی در اسلوونی و شرایط کاری

یافته‌های بررسی کیفیت زندگی اروپا (EQLS) Eurofound نشان می‌دهد که همه شاخص‌های انتخاب‌شده در مورد کیفیت زندگی در اسلوونی بسیار نزدیک به میانگین EU28 مربوطه هستند. بعلاوه، اکثر آن‌ها در سال‌های اخیر ثابت مانده‌اند. به‌عنوان مثال، رضایت از زندگی در اسلوونی در سال ۲۰۱.۶. ۹، مشابه ارزش ۷.۰ در سال ۲۰۱۱ و نزدیک به میانگین اتحادیه اروپا ۲۸/۱ در سال ۲۰۱۶ بود. با این‌حال، سهم پاسخ‌دهندگان که در تأمین مخارج زندگی مشکلاتی را گزارش کرده‌اند، در سال‌های اخیر تا حدی تغییر کرده است. در سال ۲۰۰۷.۳۸٪ از پاسخ‌دهندگان در اسلوونی در تأمین هزینه‌های زندگی خود با مشکل روبرو شده‌اند که در سال ۲۰۱۱ به ۵۰٪ افزایش‌یافته و در سال ۲۰۱۶ دوباره به ۴۲٪ کاهش‌یافته و فقط کمی بالاتر از میانگین ۳۹٪ مربوط به EU28 بوده است. در سال ۲۰۱۹، زندگی کاری در اسلوونی با بی‌ثباتی سیاسی و وخامت گفتگوی اجتماعی همراه بود، شرکای اجتماعی انتظار زیادی داشتند که امکان اصلاح سیستم پرداخت و مذاکره برای یک توافق‌نامه مشترک عمومی جدید برای اقتصاد و همچنین مقابله با آن وجود دارد. این کشور به بهترین شکل ممکن کمی شبیه هر دو همسایه خود ایتالیا و کرواسی است. کوه‌ها و دریاچه‌های زرق‌وبرق دار، شهرهای تاریخی و مردم فوق‌العاده گرم وجود دارد. اسلوونی در بهترین کشورهای جهان برای زندگی در رتبه دهم قرار دارد. همه کشورها در ۹ دسته ارزیابی شدند: هزینه‌های زندگی، فرهنگ و اوقات فراغت، اقتصاد، محیط‌زیست، آزادی، بهداشت، زیرساخت‌ها، ایمنی و خطر و آب‌وهوا.

شاخص زندگی اسلوونی

اسلوونی کشوری کوچک است که در قلب اروپا واقع‌شده است. این کشور با ایتالیا، اتریش، کرواسی و مجارستان مرز دارد. اسلوونی ازنظر زیبایی منظره یکی از متنوع‌ترین کشورهای اروپا است و برای همه‌چیز خاصی دارد. این کشور به دلیل جنگل‌های انبوه خود که حدود ۵۰٪ کشور را پوشش می‌دهد، شناخته‌شده است و این کشور پس از فنلاند و سوئد، سومین کشور جنگلی در کل اروپا است. جنگل‌های اولیه و بسیاری از مناطق دیگر با زیبایی طبیعی برجسته هنوز هم یافت می‌شوند. علاوه بر جنگل‌ها، این کشور کوه‌های کوهستانی آلپ، شهرهای جهان‌وطنی و یک خط زیبا و بکر از خط ساحلی آدریاتیک دارد. طیف وسیعی از جاذبه‌های دیدنی و همچنین املاک و مستغلات منحصربه‌فرد و لوکس وجود دارد. طیف گسترده‌ای از جاذبه‌ها در اسلوونی وجود دارد و برخی از معروف‌ترین آن‌ها در زیر ذکرشده است که موردعلاقه خریداران خارج از کشور است، اما البته موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد: کوه‌های آلپ جولیان که کوه Triglav، بلندترین قله (۲۸۶۳ متر) منطقه‌ای است که به زیبایی طبیعی برجسته و همچنین اسکی خود معروف است و در نشان ملی اسلوونی دیده می‌شود. تفرجگاه‌های زیبای دریاچه Bled و Bohinj، در سراسر جهان شناخته‌شده‌اند.

دره سوکا منطقه‌ای با زیبایی طبیعی برجسته با رودخانه قدرتمند سوکا است که ازنظر زیبایی طبیعی بکر، نام منطقه خود را از طریق مناظر خیره‌کننده‌ای که از بهترین مناطق اروپا محسوب می‌شود، می‌دهد. شهرهای پر جنب‌وجوش بسیاری وجود دارد، از پایتخت جهان‌وطنی لیوبلیانا که به پراگ کوچک‌تر و دوستانه‌تری تا بندر زیبای باستان آدریاتیک Piran تشبیه شده است. اسلوونی کشوری امن و باثبات برای سرمایه‌گذاری یا زندگی است. شناخته‌شده است که اسلوونی دارای میزان بزهکاری پایینی است و مردم نیز از بازدیدکنندگان خارج از کشور خوش‌برخورد و خوش‌برخورد هستند.

بیمه و تسهیلات درمانی در اسلوونی

وضعیت بیمه درمانی و تسهیلات در اسلوونی در سال های اخیر بهبود زیادی داشته است به طوریکه سیستم های بیمه ای در این کشور در صدد هستند که افراد زیادی را وارد بخش های بیمه ای نمایند. رویکردهای درمان و بیمه نشان می دهد که وضعیت درمان در این کشور در بیمارستان های دولتی بهتر از قبل است و بیمارستان های دولتی در این کشور می توانند از نظر اقتصادی به رشد خوبی دست یابند و وضعیت درمانی در اسلوونی نیز روتین های مشخصی را دنبال می کند.

درمان و بهداشت فردی در اسلوونی به طور کلی به چند شکل ممکن دنبال می شود در نظر داشته باشید که در این کشور وضعیت برای درمان بیماری های صعب العلاج به نسبت سایر کشورها بهتر شده است و مشخص است که اسلوونی در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است یک موضوع مهم دیگر در زمینه بیمه در این کشور رویکردهای درمانی مشخص است که جنبه های پوشش بیمه ای بالاتری را می طلبد.

خدمات بانکی و مالی در اسلوونی

خدمات بانکی در اسلوونی به طور کلی به چندین بخش تقسیم شده است اینطور که مشخص است در برخی از بانک های این کشور سپرده گذاری با سود بالا و در برخی دیگر به سود کم دیده می شود. شایان ذکر است که وضعیت مالی و بانکی در اسلوونی به طور کلی در چند سال اخیر توانسته زمینه صدور وام به افرادی که در این کشور قصد سرمایه گذاری خارجی را دارند نیز فراهم کند و تا حد زیادی نیز موفق ظاهر شده است. وضعیت مالی اسلوونی به طور حتم بر اساس رویکردهای مشخصی دنبال شده است و مشخص است که عملکردهای اقتصادی و بانکی در این کشور در راستای اجرای طرح تعدیل ساختار بانکی نیز پیش می رود.

افتتاح حساب شخصی در اسلوونی

اسلوونی به افراد غیر مقیم و حتی گردشگران اجازه می‌دهد تا حساب بانکی باز کنند، اگرچه اسنادی که برای انجام این کار نیاز دارید از بانکی به بانک دیگر متفاوت است. شما به گذرنامه معتبر و شماره مالیاتی اسلوونی احتیاج خواهید داشت. برخی از بانک‌ها برای حساب‌های غیر مقیم محدودیت سپرده و برداشت دارند، بنابراین مطمئن شوید که تمام محدودیت‌ها را با بانکدار خود دارید. روند افتتاح حساب بانکی چگونه است؟ برای تنظیم حساب خود می‌توانید یک قرار ملاقات بگذارید یا فقط وارد بانک شوید. وقتی می‌خواهید حساب خود را بازکنید، تمام اسناد و مدارک لازم را به همراه داشته باشید و بررسی کنید که شعبه‌ای که بازدید می‌کنید مترجم دارد درصورتی‌که به زبان اسلوونیایی صحبت نمی‌کنید. ازآنجاکه اکثر وب‌سایت‌های بانکی اسلوونی به زبان انگلیسی یا زبان‌های دیگر نیستند، برای کمک به شما لازم است با یک مترجم محلی کارکنید. بااین‌حال، بسیاری از بانک‌های بزرگ در شهرهای اصلی اسلوونی کارمندان انگلیسی‌زبان دارند.

پس از رسیدن به‌قرار خود، باید یک برنامه را تکمیل کنید و اسناد خود را تأیید کنید. بسیاری از بانک‌ها در اسلوونی در عرض چند هفته کارت اعتباری را به آدرس محلی شما برای شما ارسال می‌کنند، هرچند برخی سریع‌تر هستند و آن را در هفته ارسال می‌کنند. چه مدارکی برای افتتاح حساب بانکی برای یک فرد خارجی لازم است؟ اسناد و مدارک موردنیاز برای یک حساب غیر مقیم می‌تواند از بانک به بانک دیگر متفاوت باشد، بنابراین پیشنهاد می‌شود که از قبل تماس بگیرید. این امر به این دلیل است که هنگام مراجعه به‌قرار ملاقات خود می‌توانید مطمئن باشید که تمام اسنادی را که آن‌ها نیاز دارند در اختیار دارید.

اسنادی که بانک‌ها معمولاً از شما می‌خواهند ارائه کنید:

1-گذرنامه تأیید شماره مالیاتی اسلوونی

2-شماره مالیات خارجی برای دریافت شماره مالیات اسلوونی

3-باید فرم DR-02 را که باید شماره مالیات کشور خود را در آن داشته باشد، تکمیل کنید.

4-کپی سند شناسنامه شما نیز لازم است.

اگر به یک دفتر اداره مالیات مراجعه می‌کنید، می‌توانید بلافاصله شماره مالیات را دریافت کنید. خوشبختانه، بسیاری از بانک‌ها در اسلوونی افتتاح حساب بدون کارمزد را ارائه می‌دهند. برخی از آن‌ها هزینه‌های نگهداری ماهانه را می‌گیرند. اکثر بانک‌ها همچنین هزینه‌های اضافی را برای خدمات خارج از بانکداری روزانه دریافت می‌کنند. قبل از افتتاح حساب حتماً با بانکدار خود در مورد این هزینه‌ها صحبت کنید. در اسلوونی وقتی از بانک اسلوونی یا خودپرداز شریک خود پول می‌گیرید هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند. بااین‌وجود برداشت وجه نقد از دستگاه خودپرداز در یک بانک دیگر می‌تواند شامل هزینه‌های برداشت ثابت باشد.

اگر از کارت بانکی غیر اسلوونیایی در دستگاه خودپرداز اسلوونی استفاده می‌کنید، به‌احتمال‌زیاد مشمول هزینه خودپرداز خارجی و همچنین درصدی از مبلغ برداشت‌شده خواهید بود. مشابه برخی از هزینه‌های خودپرداز، این هزینه ثابت است، به‌علاوه درصدی از معامله‌ای که از بانک شما در خانه ارسال می‌شود. نرخ ارز نیز می‌تواند در ATM در مقابل یک بانک محلی بسیار بالا باشد. هزینه‌های استاندارد بانکی اگر بیشتر از برداشت‌های خودپرداز ماهانه خود داشته باشید، بیشتر بانک‌ها هنوز هزینه خدمات ویژه دارند. تعدادی از این هزینه‌های نگهداری و راحتی می‌تواند باشد: معاملات نقدی در یک شعبه بیش از برداشت و سپرده خودپرداز هزینه نگهداری حساب ماهانه تغییرات کارت هزینه‌های انتقال بانکی و سپرده‌گذاری هزینه‌های نقل و انتقالات بین‌المللی بانک‌ها معمولاً هزینه‌های اضافی را برای نقل و انتقالات بین‌المللی دریافت می‌کنند – هزینه‌ای مسطح که ممکن است گاهی اوقات به 50 EUR، به‌علاوه درصدی از کل مبلغ انتقال شما برسد.

اطمینان حاصل کنید که نرخ ارز بالاتر از میزان موردنیاز خود را پرداخت نمی‌کنید، حتماً نرخ متوسط ​​بازار را تحت نظر داشته باشید. خوب است به خاطر داشته باشید که می‌توانید از TransferWise برای انتقال پول بین حساب خود در اسلوونی و حساب خود در خانه نیز استفاده کنید. TransferWise با در نظر گرفتن معامله بین‌المللی خود و تقسیم آن به یک سری معاملات محلی، ضمن انتقال هزینه‌های خود را با تضمین نرخ متوسط ​​بازار، هزینه‌های انتقال بین‌المللی را کاهش می‌دهد. کدام بانک را انتخاب کنم؟ اسلوونی میزبان بسیاری از بانک‌های ملی و بین‌المللی است که خدمات گسترده‌ای را ارائه می‌دهند.

برخی از گزینه‌های احتمالی عبارت‌اند از: 

 • حساب شخصی و حساب پس‌انداز Personal Personal
 • خدمات مالی
 • خدمات سرمایه‌گذاری
 • بیمه
 • وام
 • حساب‌های تجاری

بیشتر بخوانید : نیروی متخصص

گواهینامه و خرید ماشین در اسلوونی

برای خرید ماشین در اسلوونی می توانید از بانک های خصوصی وام دریافت کنید. شما برای اخذ گواهینامه در این کشور نیاز به یک الی دو ماه زمان دارید.