معافیت موقت تست پزشکی مهاجرین

Canada exempting medical exam

معافیت موقت تست پزشکی مهاجرین

کانادا موقتا برخی از مهاجرین را از تست پزشکی معاف می کند.

افراد خارجی که درخواست مهاجرت دارند و داخل کانادا هستند نیازی به انجام تست پزشکی اضافی برای درخواست اقامت دائم خود ندارند.

به طور معمول، زمانی که برای اقامت دائمی کانادا یا ویزای اقامت دائم اقدام می کنید، نیاز به انجام تست پزشکی یا شناسه معتبر پزشکی از تست پزشکی قبلی خود دارید.

این سیاست جدید در مورد افراد خارجی زیر کاربرد خواهد داشت:

برای اقامت دائمی درخواست داده اند و تست پزشکی مهاجرتی جدیدی را تکمیل نکرده اند

تست پزشکی را طی پنج سال گذشته انجام داده اند و مشخص شده که خطری برای سلامت و امنیت عمومی ندارند یا موارد لازم را برای گزارش به مراجع بهداشتی برای بررسی تهیه کرده اند و در سال گذشته، برای مدت بیشتر از شش ماه کانادا را به مقصد کشوری که در لیست دولت فدرال به عنوان کشورهای نیازمند انجام آزمون پزشکی مهاجرتی هستند ترک نکرده اند.

اعضای خانواده متقاضی هم اگر ضوابط لیست شده بالا را داشته باشند و در کانادا هم زندگی کنند، امکان آن را دارند تا تحت این قانون موقتی قرار گیرند.

این ضوابط مربوط به معافیت موقت تست پزشکی مهاجرین از حالا تا ۲۸ دسامبر ۲۰۲۱ مورد اجرا خواهد بود.

اداره مهاجرت کانادا می گوید، این سیاست جدید به افزایش سرعت زمانی درخواست مهاجرت کمک کرده و اجازه می دهد تا افراد دارای اقامت موقت بیشتری، اقامت دائمی دریافت نمایند.

همچنین، این موضوع باعث می شود که دولت به هدف خود مبنی بر ۴۰۱ هزار مهاجر جدید در امسال دست پیدا کند.

در حال حاضر بسیاری از درخواست کنندگان مهاجرت در کانادا حضور دارند. در جریان شیوع کرونا، دولت روی مسیرهای دریافت اقامت دائمی برای افراد مقیم موقت تمرکز داشت.

همین الان می توانید با پر کردن فرم ارزیابی، مشاوره رایگان خود را در مورد این برنامه یا دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا دریافت نمایید.

دریافت آخرین اخبار مهاجرت کانادا از صفحه اینستاگرام موسسه مهاجرتی شوتر