لزوم دانش زبان فرانسه در برنامه تجربه کبک

Quebec City French language spouses

لزوم دانش زبان فرانسه در برنامه تجربه کبک

از این به بعد، دانش زبان فرانسه برای همسر هم در برنامه تجربه کبک لازم است

از تاریخ ۲۲ جولای ۲۰۲۱، همسرانی که در برنامه تجربه کبک قرار دارند باید تسلط گفتاری خود به زبان فرانسه را نشان دهند.

این توانایی گفتاری باید متناسب با حداقل سطح ۴ معیار سنجشی کبک در زمینه زبان فرانسه برای مهاجرین بزرگسال باشد.

برای این منظور، همسر باید دانش زبان فرانسه خود را به شکل رسمی اظهار نموده و آن را از طریق یکی از مدارک گواهی زیر ثبت نماید:

● ترجمه نهایی که تایید کند حداقل دوره سه ساله تمام وقت در زبان فرانسه با موفقیت تکمیل شده است

● مدرک حرفه ای مانند licence to practice، گواهی ترجمه نهایی که تکمیل دوره سه سال تحصیل را تایید کند یا گواهی تکمیل موفق آزمون زبان فرانسه به وسیله دفتر québécois de la langue française

● گواهی نتایج تست زبان فرانسه یا دیپلم هایی مانند TEF، TCF یا TEFAQ

● گواهی تکمیل موفق دوره زبان فرانسه در کبک در یکی از موسسات آموزشی شناخته شده

● نشان دادن حداقل سطح توانایی در صحبت کردن به زبان فرانسه عنصر ضروری برای همه داوطلبین برنامه تجربه کبک محسوب می گردد. داوطلبین اصلی باید حداقل سطح ۷ را در معیار سنجش تسلط به زبان فرانسوی کبک برای بزرگسالان نشان دهند که شامل مهارت های شنیداری و گفتاری می باشد.

جزییات کامل و دقیق روش سرمایه کبک کانادا

لزوم دانش زبان فرانسه در برنامه تجربه کبک

تغییرات اخیر برنامه تجربه کبک PEQ

این برنامه به دو دسته تقسیم شده است، یکی برای فارغ التحصیلان بین المللی و دیگری برای نیروی کار خارجی موقتی می باشند. همسران کسانی که تحت دسته نیروی کار خارجی درخواست می دهند و دارای مجوز کاری معتبر در تاریخ ۲۱ جولای ۲۰۲۰ هستند، بدون توجه به زمان ارائه درخواست خود، موضوع این تغییرات در مورد زبان فرانسه قرار نمی گیرند و نیازی به نشان دادن تسلط به زبان فرانسه نیستند.

دولت استان کبک برنامه تجربه کبک را در سال ۲۰۲۰ اصلاح کرد و نسخه جدید این برنامه در جولای همان سال راه اندازی شد. در حال حاضر چندین معیار جدید در نظر گرفته می شود، اما نیاز به مدرک زبان همسران داوطلبین برنامه تا ماه جولای امسال به تعویق افتاده بود.

برنامه تجربه کبک، مسیر مهاجرتی محبوبی است که روشی میانبر برای کسب اقامت دائمی نیروی کار خارجی موقت و دانشجویان بین المللی که در کبک ساکن هستند فراهم می آورد. این برنامه به استان اجازه می دهد تا از مشارکت افرادی که در زمینه زبان فرانسه حرفه ای هستند و در حال حاضر در استان ساکن هستند بهره مند شود و با محیط اجتماعی استان هم به خوبی تلفیق شده است. برنامه PEQ مجوز صدور Certificat de sélection du Québec (CSQ) را می دهد که نخستین گام در جهت کسب اقامت دائمی کشور کاناداست.

دریافت آخرین اخبار مهاجرت کانادا از صفحه اینستاگرام موسسه مهاجرتی شوتر