به سایت خدمات مشاوره مهاجرتی شوتر خوش آمدید.

آدرس:

Suite 200-100 Park Royal, West Vancouver BC V7T1A2 Canada

تلفن تماس:

989024792611+ 905316613011+ 905013684871+

ایمیل:

info@visaprp.com

خبر جدید برای دارندگان مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

خبر جدید برای دارندگان مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

دارندگان مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی منقضی شده یا در حال انقضا می‌توانند مجوز کار باز بگیرند

اداره مهاجرت کانادا دسترسی‌های جدید به مجوز کار باز (Open Work Permit) را برای دارندگان مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) منقضی شده یا در حال انقضا اعلام کرد.

طبق بروز رسانی ۲ آگوست، متقاضیان مسیر اقامت موقت به اقامت دائم (TR to PR) که درخواست اقامت دائم آنها هنوز نهایی نشده نیز دسترسی جدید به مجوز کار باز خواهند داشت.

تدابیر جدید هزاران اتباع خارجی را در کانادا واجد شرایط دریافت مجوز کار باز می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد برای مدت معینی در این کشور به کار خود ادامه دهند.

 

مجوزهای کار باز برای دارندگان PGWP

 

متقاضیان دارای مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) که مجوز آنها بین ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۱ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ منقضی شده یا خواهد شد، فرصت خواهند داشت با تمدید آن به یک اجازه کار باز ۱۸ ماه دیگر در کانادا کار کنند.

افرادی که در حال حاضر در کانادا و در مرحله تمدید مجوز یا صدور مجوز جدید هستند نیز می‌توانند در این مدت کار کنند.

در بروز رسانی جدید، پنج سناریو برای متقاضیان ارائه شده است

سناریو ۱: متقاضیانی که تاریخ انقضای مجوزهای بعد از فارغ التحصیلی آنها بین ۲ اکتبر ۲۰۲۲ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ است، آدرس آنها به روز است و پاسپورت آنها تا اپریل ۲۰۲۴ معتبر است.

این متقاضیان نیاز نیست کاری بکنند. طبق اعلام اداره مهاجرت اگر ایمیلی از اداره مهاجرت برای تأیید آدرس پستی دریافت کردید، پاسخ ندهید. مجوز کار به روز شده تا اواسط اکتبر به آدرس پستی شما ارسال می شود.

سناریو ۲ : متقاضیانی که تاریخ انقضای مجوزهای بعد از فارغ التحصیلی آنها بین ۲ اکتبر ۲۰۲۲ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ است، اما باید آدرس و/یا اعتبار پاسپورت خود را بروز کنند.

این متقاضیان ایمیلی از اداره مهاجرت جهت تائید آدرس پستی دریافت می‌کنند و باید دستورالعمل‌ها را دنبال کنند تا مقامات مطلع شوند که آنها نیاز به بروزرسانی دارند.

اگر اعتبار پاسپورت متقاضی اجازه ندهد که مجوز کار تا ۱۸ ماه تمدید شود، آنها این ایمیل اولیه را دریافت نخواهند کرد و در عوض یک ایمیل جداگانه در ماه سپتامبر دریافت خواهند کرد.

متقاضیانی که باید آدرس پستی یا اطلاعات پاسپورت خود را به روز کنند، دستورالعمل‌هایی را در ماه سپتامبر از طریق ایمیل در مورد نحوه انجام این کار به صورت آنلاین دریافت خواهند کرد و افرادی که اطلاعات خود را به روز کرده‌اند مجوز کار بروز رسانی شده را تا اواسط نوامبر از طریق نامه دریافت می‌کنند.

متقاضیان باید اعتبار پاسپورت خود را بررسی کنند و در صورت انقضای آن قبل از ۲ اپریل ۲۰۲۴ درخواست تمدید آن را بدهند.

سناریو ۳: متقاضیانی که تاریخ انقضای مجوزهای بعد از فارغ التحصیلی آنها بین ۲ اکتبر ۲۰۲۲ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ است، اما نمی‌توانند آدرس یا اعتبار پاسپورت خود را بروز رسانی کنند.

این متقاضیان باید برای تمدید مجوز کار خود اقدام کنند. آنها می‌توانند مجوز کار را تا تاریخ انقضای پاسپورت تمدید کنند یا می‌توانند منتظر بمانند تا ابتدا پاسپورت خود را تمدید کنند.

سناریو۴ : متقاضیانی که تاریخ انقضای مجوزهای بعد از فارغ التحصیلی آنها بین ۲ اکتبر ۲۰۲۲ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ است، اما اداره مهاجرت با آنها تماس نگرفته است.

متقاضیانی که تا اواسط سپتامبر ایمیلی از اداره مهاجرت دریافت نکنند، تمدید نشدن مجوز کارشان تحت این برنامه جدید دلیل دیگری دارد، مثلاً اطلاعاتی در پرونده پذیرش کانادا دارند که نیاز به بررسی بیشتر دارد. آنها همچنان این امکان را دارند که برای تمدید مجوز کار خود اقدام کنند.

سناریو ۵: متقاضیانی که تاریخ انقضای مجوزهای بعد از فارغ التحصیلی آنها بین ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۱ تا ۱ اکتبر ۲۰۲۲ است.

این متقاضیان باید برای مجوز کار اقدام کنند. درخواست برای این برنامه‌ از ۲ آگوست ۲۰۲۲ ممکن می‌شود. اگر متقاضی در کانادا حضور دارد و وضعیت موقت او نیز منقضی شده باید همزمان برای بازگرداندن وضعیت خود اقدام کند. بر اساس این تدابیر ویژه، آنها مجاز به بازگرداندن وضعیت خود هستند، حتی اگر بیش از ۹۰ روز پیش منقضی شده باشد.

متقاضیان در صورت ترک کانادا می‌توانند از خارج از کشور درخواست داده و پس از تائید دوباره بازگردند.

متقاضیان نمی‌توانند در فرودگاه ورودی برای این مجوز کار درخواست دهند. همه درخواست های مجوز کار برای این برنامه جدید باید تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ به صورت آنلاین ارسال شوند.

 

چگونه این متقاضیان می‌توانند در حین رسیدگی به درخواست‌هایشان کار کنند؟

 

متقاضیانی که تاریخ انقضای مجوزهای بعد از فارغ التحصیلی آنها بین ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۱ تا ۳۱ دسامبر است، ایمیلی دریافت خواهند کرد که نشان می‌دهد آنها مجاز به کار در این دوره هستند.

دریافت کنندگان می‌توانند این ایمیل را به مجوز بعد از فارغ التحصیلی خود پیوست کنند تا اثبات کنند که مجاز به کار هستند.

این اقدام موقت تا ۳۱ می۲۰۲۳ قابل اجرا است.

متقاضیانی که دارای ویزای اقامت موقت معتبر هستند و در حال حاضر در خارج از کانادا هستند، می‌توانند بازگردند و اجازه کار داشته باشند. با این حال، اعلان ایمیل مجوز موقت کار، به خودی خود نمی‌تواند برای بازگشت به کانادا استفاده شود.

مجوزهای کاری برای متقاضیان مسیر اقامت موقت به دائم

متقاضیان مسیر اقامت موقت به دائم (TR to PR) که درخواست اقامت دائم آنها هنوز نهایی نشده است، می‌توانند در همان حال که منتظر هستند برای مجوز کار باز درخواست دهند.

کسانی که برای مجوز کار باز درخواست می‌کنند مجوزی با تاریخ انقضای ۳۱ دسامبر ۲۰۲۴ دریافت می‌کنند، مشروط بر اینکه پاسپورت آنها تا این مدت اعتبار داشته باشد.

حدود ۲۵۰۰ متقاضی اقامت موقت به دائم از طریق این برنامه در حال حاضر مجوز کار باز با تاریخ انقضای ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ دارند.

این افراد به زودی ایمیلی دریافت خواهند کرد که از آنها خواست شده است مجوز کار خود را برای تاریخ اعتبار طولانی‌تری بروزرسانی کنند.

متقاضیانی که تاریخ انقضای پاسپورت‌های آنها قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۴ است، این ایمیل را دریافت نخواهند کرد و واجد شرایط تغییر تاریخ انقضای مجوز کار فعلی خود از طریق این برنامه ویژه نخواهند بود.

البته آنها هنوز هم واجد شرایط درخواست مجوز کار طولانی‌تری هستند، چه بخواهند برای دریافت مجوز کار طبق روز انقضای پاسپورت خود درخواست بدهند یا پس از به روز رسانی پاسپورت خود درخواست دهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

تیم ما با سالها تجربه در امر مهاجرت در کشورهای کانادا، روسیه، اکراین، انگلیس، اسپانیا، مکزیک، کاستاریکا، برزیل، ترکیه، امارات متحده عربی، کویت، اندونزی و مالزی در خدمت مهاجران است .

نماینده های ما در این کشورها می توانند با مدیریت و نظارت  لنرد شوتر مشاور رسمی سازمان مهاجرت کانادا سریعترین و بهترین مسیر مهاجرت را برای مهاجران فراهم کنند.

دفتر اصلی ما در شهر وست ونکوور کانادا از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر می تواند برای تسریع کار مستقیم با شما در ارتباط باشد. لازم به ذکر است که گرفتن وقت قبلی نیازمند است.

آخرین نوشته ها

تغییرات برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا
انتخاب‌های استانی منیتوبا و جزیره پرنس ادوارد (۱۱ تا ۱۸ نوامبر)
اجرایی شدن NOC کانادا  2021
طرح جدید نوا اسکوشیا برای جذب فرانسوی زبانان
طرح ظرفیت پذیرش مهاجر ۲۰۲۵-۲۰۲۳ منتشر شد
نرخ بهره در کانادا دوباره افزایش یافت
آنلاین شدن ارسال درخواست‌های اسپانسرشیپ خانواده
صدور ۲۳ هزار و ۱۰۰ دعوتنامه در برنامه اسپانسرشیپ والدین ۲۰۲۲
انتخاب آریمای کبک در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲
  • 4204 600 (604) 1+ - 0707 831 (604) 1+
  • Suite 200-100 Park Royal, West Vancouver BC V7T1A2 Canada
  • info@visaprp.com