تمکن مالی اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۲

تمکن مالی اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۲

در سال جاری، تمکن مالی مورد نیاز برای هر متقاضی به ۱۳ هزار و ۳۱۰دلار رسیده است

 

دولت کانادا تمکن مالی لازم (settlement funds) در سال 2022 برای متقاضیانی که از طریق دو برنامه اکسپرس انتری، یعنی برنامه نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Program) و برنامه نیروی متخصص فنی فدرال (Federal Skilled Trade Program) اقدام می‌کنند را افزایش داد.

 

اداره مهاجرت (IRCC) در وب سایت خود اعلام کرد: « اگر متقاضی سیستم اکسپرس انتری هستید و در سامانه‌ ی اکسپرس انتری کانادا برای خود پروفایل ساخته‌اید باید تا قبل از حداکثر ۸ ژوئن ۲۰۲۲ پروفایل خود را به روزرسانی کنید».

 

کسانی که از طریق برنامه تجربه کانادایی (Canadian Experience Class) درخواست داده‌اند، افراد مجاز به کار در کانادا و افراد دارای پیشنهاد شغلی معتبر مشمول اثبات تمکن مالی نیستند، حتی اگر از طریق برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP) یا نیروی متخصص فنی فدرال (FSTP) درخواست داده باشند.

 

اداره مهاجرت به متقاضیان توصیه می‌کند که وجوه لازم در پروفایل اکسپرس انتری خود به روز نگه دارند، ممکن است متقاضی برای بیش از یک برنامه واجد شرایط باشد و از قبل نداند در کدام برنامه دعوت خواهد شد.

 

با آخرین دور افزایش‌ ها، تمکن مالی مورد نیاز برای هر متقاضی از ۱۳هزار و ۲۱۳ دلار در سال ۲۰۲۱ به ۱۳ هزار و ۳۱۰دلار در سال جاری افزایش یافته است. تمکن مالی لازم در سال 2022، برای خانواده 2 نفره 16.570 دلار است.

 

  • برای خانواده 3 نفره 20.371 دلار است.
  • برای خانواده 4 نفره 24.733 دلار است.
  • برای خانواده 5 نفره 28.052 دلار است.
  • برای خانواده 6 نفره 31.638 دلار است.
  • برای خانواده 7 نفره 35.224 دلار است.

«به ازای هر عضور بیشتر 3.587 دلار، لازم است».