به سایت خدمات مشاوره مهاجرتی شوتر خوش آمدید.

آدرس:

Suite 200-100 Park Royal, West Vancouver BC V7T1A2 Canada

تلفن تماس:

989024792611+ 905316613011+ 905013684871+

ایمیل:

info@visaprp.com

اعمال دستورالعمل‌های جدید برای بهبود مدیریت برنامه‌های آزمایشی مهاجرتی

اعمال دستورالعمل‌های جدید برای بهبود مدیریت برنامه‌های آزمایشی مهاجرتی

اداره مهاجرت در حال تهیه مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای بهبود برنامه‌های آزمایشی است

 

 

به دنبال توصیه شعبه حسابرسی و ممیزی، اداره مهاجرت کانادا (IRCC) در حال ایجاد دستورالعمل‌هایی برای مدیریت برنامه‌های آزمایشی مهاجرت است.

 

این دستورالعمل‌ها قرار است بر اساس یافته‌های یک بررسی و ممیزی داخلی صورت بگیرد که اخیراً توسط شعبه پاسخگویی (accountability department) و نیز بخش حسابرسی داخلی (The Internal Audit) در حال انجام است.

 

شعیه پاسخگویی اداره مهاجرت کانادا به بخش‌های خط مشی برنامه‌های استراتژیک و عملیاتی توصیه می‌کند که خلأهای موجود در اجرای برنامه‌های آزمایشی مهاجرتی را برطرف کنند.

 

شعبه حسابرسی داخلی و پاسخگویی اداره مهاجرت یک بررسی مستقل را به مدیریت ارشد ارائه می‌دهد که برای بهبود عملیات بخش طراحی شده است. شعبه حسابرسی داخلی فرآیندهای مدیریت ریسک، حاکمیت و کنترل اداره مهاجرت را ارزیابی می‌کند.

 

از ماه جون ۲۰۲۱ تا آگوست ۲۰۲۱، شعبه پاسخگویی ممیزی داخلی برنامه‌های آزمایشی مهاجرت خود را انجام داد. برنامه‌های مهاجرتی آزمایشی برنامه‌های موقتی هستند و می‌توانند به مدت پنج سال فعال باشند، قبل از اینکه اداره مهاجرت تصمیم به دائمی کردن یا برداشتن آنها بگیرد. برای رسیدگی به هر برنامه آزمایشی سالانه ۲۵ هزار و ۷۵۰ درخواست اختصاص داده می‌شود.

 

سه برنامه آزمایشی برای بررسی دقیق انتخاب شدند: برنامه ویزای استارت‌آپ، برنامه مهاجرت آتلانتیک (که اکنون یک برنامه دائمی است) و برنامه پذیرش پرستاران خانگی(Caregiver Pilots). نتایج در ۲۹ مارس منتشر شد و در ۸ آگوست به صورت آنلاین منتشر شد.

 

شعبه حسابرسی داخلی توصیه کرد که اداره مهاجرت باید به طور رسمی مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را برای برنامه‌های آزمایشی تعریف کند تا به طراحی، اجرا و ارزیابی بهتر آنها کمک کند.

 

برنامه های آزمایشی عموماً به منابع مالی و انسانی بیشتری در مرحله طراحی نیاز دارند، با این حال چندین برنامه آزمایشی بدون تخصیص منابع اضافی توانسته‌اند پاسخگوی تقاضاها باشند. برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک، برنامه مهاجرت برای پرستاران خانگی و چندین برنامه دیگر نمونه‌هایی از برنامه‌های آزمایشی هستند که بودجه آنها تامین نشده است. بنابراین، آنها بر ظرفیت موجود دپارتمان تکیه کردند که فشار را بر کارکنان اداره مهاجرت افزایش داد.

 

همچنین هیچ تحلیلی از تأثیر برنامه‌های آزمایشی بر توانایی کارکنان اداره مهاجرت برای ارائه برنامه‌های اصلی خود یا توسعه اقدامات کاهش موثر برای به حداقل رساندن تأثیر وجود نداشت.

 

فقدان اصول راهنما برای مدیریت آزمایشی به این معنی است که منابع موجود ممکن است به طور مؤثر مورد استفاده قرار نگیرند و در نتیجه خلأهایی در اجرای عملیات برنامه آزمایشی ایجاد شود. همچنین ممکن است شناسایی مسائل در حال ظهور در برنامه‌های آزمایشی یا در نظر گرفتن درس‌های آموخته شده برای برنامه‌های آزمایشی جدید و برنامه های موجود دشوارتر باشد.

 

شعبه حسابرسی داخلی می‌گوید که بدون دستورالعمل‌های کاملا تعریف شده برای مدیریت برنامه‌های آزمایشی، ممکن است تصمیم‌گیری آگاهانه و مبتنی بر داده در مورد انتقال احتمالی آنها به برنامه‌های دائمی دشوارتر باشد.

شعبه پاسخگویی توصیه کرد که اداره مهاجرت مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها و مکانیسم‌ها و کنترل‌هایی را برای فعال کردن آنها تعریف کند. در پاسخ، شعبه مهاجرت و بخش عملیات(Operations Sector) اداره مهاجرت در حال ادغام دستورالعمل‌ها برای کمک به مدیریت بهتر برنامه‌های آزمایشی و استانداردسازی توسعه و اجرای آنها هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

تیم ما با سالها تجربه در امر مهاجرت در کشورهای کانادا، روسیه، اکراین، انگلیس، اسپانیا، مکزیک، کاستاریکا، برزیل، ترکیه، امارات متحده عربی، کویت، اندونزی و مالزی در خدمت مهاجران است .

نماینده های ما در این کشورها می توانند با مدیریت و نظارت  لنرد شوتر مشاور رسمی سازمان مهاجرت کانادا سریعترین و بهترین مسیر مهاجرت را برای مهاجران فراهم کنند.

دفتر اصلی ما در شهر وست ونکوور کانادا از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر می تواند برای تسریع کار مستقیم با شما در ارتباط باشد. لازم به ذکر است که گرفتن وقت قبلی نیازمند است.

آخرین نوشته ها

مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران و قهرمانان به کانادا
مهاجرت کاری با مجوز LMIA به کانادا
کانادا باید نقش خود را در جذب دانشجویان ارتقا دهد
اعمال دستورالعمل‌های جدید برای بهبود مدیریت برنامه‌های آزمایشی مهاجرتی
پذیرش کامیون‌داران از طریق اکسپرس انتری
توسعه پایلوت مهاجرت روستایی-شمالی
کمبود نیروی کار در کانادا
به روز رسانی اخبار اداره مهاجرت کانادا
مرجع مهاجرتی کبک چیست؟
  • 4204 600 (604) 1+ - 0707 831 (604) 1+
  • Suite 200-100 Park Royal, West Vancouver BC V7T1A2 Canada
  • info@visaprp.com